FOTO | CSM Bucovina – Petroşani: 15-17

CSM Bucovina Suceava a ramas fara victorie in actualul sezon al Diviziei Nationale la rugby, dupa ce a pierdut ieri, pe terenul Unirea, in fata celor de la Stiinta Petrosani, cu scorul de 15-17, intr-un meci contand pentru etapa a IV-a.

Echipa antrenata de Marius Coltuneac a marcat primele sale puncte prin Dumitru Stefaroi, care a egalat la 3-3, dintr-o lovitura de pedeapsa, la jumatatea primei reprize. Gruparea hunedoreana a intrat insa la pauza in avantaj, 10-3, si s-a desprins la 17-3, gratie unui nou eseu marcat in debutul reprizei secunde. Gazdele au redus din diferenta in ultimele cinci minute de joc, printr-o incercare netransformata a lui Tolos, la care s-a adaugat un eseu de penalizare. Sucevenii n-au mai avut insa timp sa revina, fiind nevoiti sa se multumeasca doar cu bonusul defensiv, Stiinta castigand in final cu 17-15.

Vezi o galerie FOTO realizata de Daniel Vatamanu!