Formatul fazei preliminare

Organizatorii celei de-a cincea editii a Cupei Cartierelor la fotbal au stabilit sistemul de desfasurare a preliminariilor. Astfel, in aceasta faza a competitiei vor participa 38 dintre cele 39 de echipe inscrise la start, Adistal Burdujeni – campioana editiei de anul trecut – urmand sa joace direct la turneul final.

Vineri:

Grupa I:
1. Zamca
2. Zamca
3. Zamca

Grupa a II-a:
1. Obcini
2. Obcini
3. Obcini
4. Obcini

Sambata:

Grupa a III-a:
1. Burdujeni
2. Burdujeni
3. Burdujeni
4. Burdujeni

Grupa a IV-a:
1. Burdujeni
2. Burdujeni
3. Burdujeni
4. Burdujeni

Grupa a V-a:
1. Burdujeni
2. Burdujeni
3. Burdujeni
4. Burdujeni

Grupa a VI-a:
1. Burdujeni
2. Burdujeni
3. Burdujeni
4. Burdujeni

Duminica:

Grupa a VII-a:
1. Burdujeni
2. Burdujeni
3. Burdujeni
4. Centru

Grupa a VIII-a:
1. Itcani
2. Itcani
3. Itcani
4. Itcani

Grupa a IX-a:
1. Itcani
2. George Enescu
3. George Enescu

Grupa a X-a:
1. Marasesti
2. Marasesti
3. Marasesti
4. Marasesti

Ocupantele primului loc in cele zece grupe preliminarii se califica la turneul final.

Baraje:

Vineri:

Locul 2 Grupa I – Locul 2 Grupa II

Sambata:

Locul 2 Grupa III – Locul 3 Grupa IV
Locul 2 Grupa V – Locul 2 Grupa VI

Duminica:

Locul 2 Grupa VII – Locul 2 Grupa VIII
Locul 2 Grupa IX – Locul 2 Grupa X

Castigatoarele celor cinci meciuri de baraj se califica la turneul final.

Capitanii sau delegatii celor 39 de echipe înscrise la Cupa Cartierelor la fotbal sunt asteptati miercuri (astazi), la orele 19.00, în Pub Ramiro din cartierul Burdujeni, pentru a participa la tragerea la sorti a meciurilor din cadrul fazei preliminariilor.

Cu ocazia tragerii la sorti de miercuri, reprezentatii echipelor înscrise sunt rugati sa prezinte organizatorilor copiile xerox dupa buletinele sau dupa cartile de identitate ale jucatorilor trecuti pe formularul de înscriere. De asemenea, odata cu tragerea la sorti de astazi, echipele vor achita si taxa de participare in competitie.

Cupa Cartierelor 2013 este parte a proiectului international MOVE Pilot Project,organizat in Romania de Federatia Romana Sportul pentru Toti si cofinantat de catre International Sport and Culture Association Danemarca, Friedrich-Alexander Universitat Erlangen-Nurnberg Germania su European Commision’s Executive Agency for Health and Consumers.

COMENTARII:

6 Comentarii la "Formatul fazei preliminare"

  1. Echipe inscrise:

    A & M Burdujeni
    Sport Style Burdujeni
    Village Superstars Burdujeni
    Adistal Burdujeni
    Vestul Salbatic Burdujeni
    Viitorul Burdujeni
    Hooligans Burdujeni
    Rapid Burdujeni
    United Burdujeni
    Young Boys Burdujeni
    Dinadrom Burdujeni
    Juventus Burdujeni
    Dream Team Burdujeni
    Railex Burdujeni
    Old Bucovina Burdujeni
    FC Gloria Burdujeni
    Sporting Burdujeni
    Radler Burdujeni
    Boys Burdujeni
    Palas Full Construct Burdujeni

    Extraterestrii Itcani
    Sporting Itcani
    Declipt Itcani
    Unirea Itcani
    Adistal Itcani

    Rai Caffe Obcini
    Revine Obcini
    Gunners of Bardan Obcini
    FC Obcini

    Cosmin Marasesti
    Sportul Marasesti
    FC Steaua Marasesti
    Bachus Marasesti

    Zamca Team
    The Blues Zamca
    Atletico Zamca

    Free Gigi George Enescu
    Romania ’94 George Enescu

    Albertino Star Centru

  2. daca avem dumiinica meciuri in JUDET cum dracu putem juca?

  3. jucati la judet

  4. daca voi jucati in jud de ce nui lasati si pe ceilati sa joace

  5. bine ar fi cupa cartierilor sa fie o rampa de relansare de noi talente nu sa vina jucatori legitimati dar se pare ca nu-i acesta scopul

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*