Formatul campionatelor de juniori

Cristescu Florin JunioriC Rapid

Asociatia Judeteana de Fotbal a stabilit formatul si programul meciurilor din campionatele de juniori C, D si E, editia 2015-2016. Astfel, intrecerea juniorilor C va debuta sambata, 12 septembrie si va reuni la start 10 echipe: Rapid CFR Suceava, Luceafarul Bucovina Suceava, LPS Suceava, Bucovina Pojorata, CSM Raraul Campulung, Viitorul Negostina, Polul Nord Falcau, Locomotiva Dornesti, CSS Radauti si Omnia Suceava. La sfrasitul sezonului regulat, primele patru clasate se califica – cu tot cu punctele acumulate pana atunci – in play-off, echipa campioana urmand sa se califice la turneul zonal.

Juniori C – Programul primei etape:
Rapid Suceava – Omnisa Suceava
Luceafarul Bucovina – CSS Radauti
LPS Suceava – Locomotiva Dornesti
Bucovina Pojorata – Polul Nord Falcau
Raraul Campulung – Viitorul Negostina

Intrecerea juniorilor D va debuta tot pe 12 septembrie si va reuni la start doar opt formatii: Rapid Suceava, Luceafarul Bucovina Suceava, LPS Suceava, Bucovina Pojorata, Juniorul Suceava, Juniorul II Suceava, Bucovina Radauti si CSM Dorna Vatra Dornei. Se va juca dupa sistemul tur-retur, tur-retur.

Juniori D – Programul primei etape:
Rapid Suceava – Dorna Vatra Dornei
Luceafarul Bucovina – Bucovina Radauti
LPS Suceava – Juniorul II Suceava
Bucovina Pojorata – Juniorul Suceava

Campionatul juniorilor E va debuta pe 19 septembrie, cu zece formatii impartite in doua serii: Rapid Suceava, Luceafarul Bucovina, LPS Suceava, Bucovina Pojorata sI Juniorul Suceava – in Seria I,  Raraul Campulung, Bucovina RadautI, Maxi Sport Vatra Dornei, CSS Radauti si CN “Nicu Gane” Falticeni – in Seria a II-a. Locurile 1 si 2 din fiecare serie merg in play-off.

Juniori E – Programul primului turneu (Pojorata):
Luceafarul Bucovina – Juniorul Suceava
LPS Suceava – Bucovina Pojorata
Rapid Suceava – Luceafarul Bucovina
Juniorul Suceava – LPS Suceava
Rapid Suceava – Bucovina Pojorata

Juniori E – Programul primului turneu (Radauti):
Bucovina Radauti – CN “Nicu Gane” Falticeni
Maxi Sport Vatra Dornei – CSS Radauti
Raraul Campulung – Bucovina Radauti
CN “Nicu Gane” Falticeni – Maxi Sport Vatra Dornei
Raraul Campulung – CSS Radauti

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Formatul campionatelor de juniori"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*