Final| Delta – Rapid: 1-1

Rapid Suceava joaca astazi, de la ora 11.00, pe terenul celor de la Delta Tulcea, intr-un meci contand pentru prima etapa a returului Ligii a 2-a. Ramai pe GazetaSV.ro pentru informatii live de la acest joc!

———————————————————————————————————————————————————————————————

Legenda: – gol marcat – cartonas rosu – penalty ratat – incidente

Rapid Suceava: Preda – Doboş, Velescu, Fl. Plămadă, Semeghin – Chişu, Găldean, Pleniceanu, M. Petrescu – I. Plămadă, Homneac

Gazdele isi creeaza prima ocazie in minutul 6, dar Semeghin respinge in corner un sut de pe partea dreapta.

min 12: Chisu centreaza de pe partea dreapta pentru Petrescu, sutul acestuia loveste mana unui fundas al gazdelor, dar arbitrul lasa jocul sa continue.

Tulcenii au fost mai periculosi in primul sfert de ora al intalnirii.

min 24: Gazdele isi trec in cont o mare ocazie de a deschide scorul, printr-un sut de la circa 30 de metri care loveste bara transversala.

Min 30: Preda respinge in corner un sut puternic din 18 metri.

min 40: Sucevenii isi trec in cont prima ocazie de a marca. Ionut Plamada trimite cu capul din interiorul careului putin pe langa poarta.

Scor la pauza: 0-0. Delta Tulcea a dominat in mod autoritar prima repriza. Gazdele au avut sapte cornere pe parcursul celor 45 de minute, fata de doar doua ale Rapidului. Daca “ceferistii” au amenintat poarta adversa doar la lovitura cu capul trimisa de I. Plamada, tulcenii au expediat patru suturi pe spatiul portii si patru suturi pe langa poarta.

min 55: Petresccu suteaza de la marginea careului putin pe langa poarta.

min 57: Goooooool Rapid! Galdean transforma o lovitura de la 11 metri obtinuta de Ionut Plamada.

min 78: Negru suteaza din sapte metri peste poarta.

min 91: Gol Delta Tulcea. Cretu egaleaza in primul minut de prelungire dupa o centrare venita de pe partea dreapta.

SCOR FINAL: 1-1