FCM Dorohoi – Rădăuţi: 2-0

Bucovina Radauti a suferit a doua infrangere de la startul pregatirilor de iarna dupa ce a cedat, cu scorul de 0-2, in meciul amical disputat astazi pe terenul divizionarei secunde FCM Dorohoi. Trupa antrenata de Vespazian Colban a deschis scorul in minutul 15, prin Ivasca, care a inscris din a doua incercare in urma unui penalty parat in prima faza de Butnariu. De partea cealalta, radautenii au egalat situatia in minutul 30, dar reusita lui Julei a fost anulata aiurea pe motiv de offiside de tusier. In primul minut al reprizei secunde, botosanenii si-au dublat avantajul prin Marin, care a inscris dupa o lovitura libera si a stabilit scorul final la 2-0.

Bucovina Radauti: Butnariu – A. Ciurla, Vitu, C. Ciurla, Sabie – Ionesi, Zaremba, Pasaila, Grecu – Julei, Lutac. Au mai intrat: Pruntean, Alexandru, Vicol, Siritean si Petrovan. Antrenor: Iulian Ionesi. Au lipsit Stoian, Puha si Cotoara, toti trei raciti, Hrimiuc, care acuza o intindere musculara, si Apostol, ultimul fiind invoit.

In urmatorul amical, Bucovina va intalni miercuri, la Falticeni, pe Aerostar Bacau.