FCM Dorohoi – Bucovina: 1-1

Bucovina Radauti a bifat al treilea rezultat pozitiv in meciurile amicale, dupa ce a remizat astazi, scor 1-1, pe terenul vecinilor de la FCM Dorohoi. Prima repriza a fost lipsita de goluri, botosanenii deschizand scorul in minutul 70, cand Amariei a introdus mingea in ate dupa o respingere gresita a portarului Bujdei. De partea cealalta, radautenii au restabilit egalitatea cu zece minute inainte de fluierul final, cand Popescu a finalizat cu gol o pasa in adancime trimisa de Pasaila.

Bucovina Radauti: Bujdei – C. Ciurla, Alupei, Hrimiuc, Stan, Panzariu, Popa, Pasaila, Pamparau, Zaremba, Popescu. Antrenor: Daniel Stoica. Au mai intrat: Nitu, Viu, Botosan si Apetrei. “Galben-albastrii” nu au putut miza la meciul de astazi de la Dorohoi pe Butnariu, Galan, Balici sI Sabie, toti patru fiind accidentati.

In urmatorul meci de pregatire, Bucovina Radauti va evolua marti, cu incepere de la ora 17.00, pe terenul viitoarei colege de serie din Liga a III-a, FC Pojorata.