FC Pojorâta păstrează șefia

Fc Pojorata si-a pastrat fotoliul de lider in clasamentul Ligii a 4-a, dupa ce s-a impus azi, cu scorul de 3-1, pe terenul celor de la Florconstruct Patrauti, intr-un meci contand pentru etapa a 6-a. Oaspetii si-au asigurat victoria in repriza secunda, prin golurile marcate de Mandrila, Lazar si Bosancu, dupa ce gazdele au intrat la pauza in avantaj, gratie reusitei semnata de Chis. Trena liderului este detinuta de formatia Minerul Iacobeni, care a castigat pe teren propriu, cu un categoric 5-0, in fata celor de la Sporting II Arbore, prin golurile inscrise de D. Bostan (3), Irimia si Nemes. Scorul zilei a fost reusit de Foresta Malini, care le-a administrat un set alb celor de la Boroaia, la finalul unei partide in care oaspetii au punctat prin Aileni (3), Rata si Cristea.

Intr-un alt meci al rundei a 6-a, Bradul Putna a confirmat pofta de gol afisata in debutul campionatului si s-a impus, cu scorul de 5-1, in fieful celor de la Viitorul Liteni. Trupa condusa de pe banca tehnica de Ciprian Cretan si-a asigurat cele trei puncte prin golurile inscrise de Buraciuc, Roman, Ov. Bosancu, Tugui si Cardei.

Moldova Draguseni – Zimbrul Siret 2-1

Clasament: 1. Fc Pojorata 14p, 2. Minerul Iacobeni 13p, 3. Foresta Malini 13p, 4. Bradul Putna 12p…