FC Pojorâta, liber spre baraj

FC Pojorata s-a distantat la opt puncte in fruntea clasamentului Ligii a IV-a si se poate gandi deja la barajul de promovare. Trupa antrenata de Danut Mandrila a mai facut un pas spre titlul de campioana judeteana, dupa ce s-a impus duminica, cu scorul de 2-1, in deplasarea de la Viitorul Liteni, la finalul unui meci in care oaspetii si-au asigurat victoria dupa pauza, gratie unei duble reusita de Irimia.

In schimb, Foresta Malini a iesit practic din calcule pentru ocuparea primului loc, dupa ce a cedat sambata, in prologul etapei a XXIV-a, cu scorul de 0-2, pe terenul celor de la CS Gura Humorului, la finalul unui joc transat de gazde inca din prima repriza, cand au inscris Beleca si Neagoe. Intr-un alt joc al rundei, Unirea Boroaia a iesit din zona locurilor retrogradabile, dupa ce s-a impus, in propriul fief, cu un categoric scor de 4-1, in fata celor de la Zimbrul Siret. Gazdele si-au asigurat a saptea victorie stagionala prin golurile marcate de Panzaru (2), Vicu si Balau.