Pojorâta, oficial campioană

FC Pojorata s-a incununat in mod oficial cu titlul de campioana judeteana, la finalul meciului pe care l-a castigat duminica, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, in fata celor de la Avantul Volovat, in ultima etapa din campionatul Ligii a IV-a.

Scorul rundei finale a fost realizat de Bradul Putna, care a incheiat sezonul pe locul 4 in clasament, dupa a castigat in propriul fief, cu un categoric 7-1, in fata celor de la Minerul Iacobeni. Trupa condusa de Ciprian Cretan si-a asigurat victoria prin golurile marcate de Martinescu (2), Paul Bosancu (2), Lelcu, Cardei si Kurila, reusita de onoare a oaspetilor fiind semnata de Ivan, din penalty.

Moldova Draguseni a remizat pe teren propriu, scor 3-3, in compania celor de la Unirea Boroaia si a incheiat campionatul pe un loc pasibil de retrogradare, fiind in asteptarea rezultatului pe care FC Pojorata il va scoate la barajul de promovare.

Meciul de seniori dintre Vointa Stroiesti si Sporting II Arbore nu s-a mai disputat din cauza incidentelor petrecute pe finalul jocului rezervat echipelor de juniori.

Rapid II Mihoveni – Florconstruct Patrauti 3-0
Vointa Stroiesti – Sporting II Arbore (nedisputat)

17 Comentarii

1. Am fost furati tot sezonul asta de arbitri. Toata lumea a fost impotriva noastra in frunte cu AJF . Ieri Sporting a venit cu toti juniori de liga a-3-a si cu gandul sa ne fure punctele. Arbitrul ne-a lasat in 10 de prin minutul 20 si cu toate astea am condus cu 2-0. Penalty clar in repriza a-2-a nu ne-a fost acordat. Falticeniul stia dinainte sa se joace ca o sa fie campioni asta e. Imi felicit toata echipa in frunte cu domnul antrenor Tibi Ungureanu pentru prestatia de ieri si din tot sezonul 2012-2013 !

2. astia de la stroiesti nu am nimic cu voi ,dar cu betivii de pe margine care vin la meci si injura non-stop arbitrii si fac cam ce vor ,nu aveti cum sa ramaneti in liga 4 . mai civilizativa si voi !

3. Astia sunt suporterii nostri buni sau rai ne-au sustinut si au facut ieri o atmosfera foarte frumoasa la inceputul meciului

4. Cata vorbaraie! Ca stia Falticeni ca o sa fie campioana ca bla bla bla.Gura mica baietii…tot vorbiti ca a venit Suceava cu liga a 3a ca le-am dat bani…shht ca ati facut acelasi lucru la volovat! Hai Falticeni!Mergem la baraj

5. juniorii lui Daicu au catigat in dauna celor de la stroiesti ….oare cum….cum au scapat si siretul dlui bejenar de retrogradare…..au castigat la humor….

6. Am mai spus asta odata. Falticeni a mers cu arbitrii in toate deplasarile din ultimele etape. La Siret in minutul 30, la 1-0 portarul tragea de timp ca in minutul 90+. La Stroiesti au avut peste 20 de lovituri libere din apropierea careului de 16 m si un penalty de tot rasul. Cea mai urata campioana din ultimii ani. Norocul lor este ca vor juca cu o echipa din Botosani… Rusine ca distrugeti fotbalul inca de la nivelul juniorilor. Oare cum credeti ca vor arata acei juniori peste cinci ani?

7. Andrei copil fara viitor ce esti. daca noi am mers in toate deplasarile cu arbitri si in penultima etape pierdem cu 1-0 e bun.. macar nu mai vb. atat v.a mai ramas sa vbiti! Sunteti niste copii de 16 ani care nu aveti ce manca acasa si v.ati trezit sa vbiti de campionate si altele.. merita stroiesti nu? i`am batut de 2 ori si la ei si la noi! ce mai vrei? vedeti`va de treaba voastra! in tur cu sporting cand a fost 6 2 nu mai era atata scandal! :)) amaratule!

1. Doare adevarul, asa-i? Eu am fost la turneul final si un singur lucru trebuie sa stie jucatorii de la Falticeni: nu mai merge sa castigat cu arbitrii.

8. Fotbalul se joaca pe teren nu la contestatii se castiga un campionat.Ati jucat cu juniori de aceeasi varsta de la Sporting, nu stiu unde este nedreptatea. Falticeni cand a facut 0-0 in prima etapa cand au jucat cu divizia C nu a mai spus nimeni nimic.Dar asta este neputinta. Daca e sa castige Stroiestiul la contestatie nu stiu cum o sa se bucure…

9. Acum Stroiesti face contestatie!? Rusine !Rusinee mai libidinosilooor! Cum dracu sa nu poti accepta ca ai pierdut? Te legi acum de orice portita…care ti-a mai ramas…in speranta ca mai rezolvi cevaa?:)) Penibil!

10. de ce n-a jucat sporting tot campionatul cu juniorii aia? numa sa-i frece pe altii. din cate am vazut eu mai buna e echipa din stroiesti. ce cauta aurel constantin la sporting? ca d-lui mai merge si cu rapid II ca sa frece alte echipe.

11. Calmati’va…. Ca ne’au batut sau nu cu arbitrii Falticeni sunt pe primul loc si merg la turneul final… Bravo lor…!
    ps: 1.Ne’ati batut si in tur si in retur h?>.. In tur da ati meritat dar in retur… 75 s’a jucat numai la poarta voastra si in ultimele 5 minute ati avut o faza…si omul nostru „a scapat ca prin minune” omul din marcaj si ati dat gol!… Penibili sunteti voi…
    2. In tur ati jucat cu Sporting cu C?:)) Macar taceti ca ati jucat cu , copii de 96-97 …Slabilor!