FC Pojorâta – Miroslava: 2-1

FC Pojorata a ajuns la cea de-a cincea victorie consecutiva in meciurile amicale, dupa ce s-a impus, cu scorul de 2-1, in fata viitoarei colege de serie din Liga a III-a, Stiinta Miroslava, intr-un joc desfasurat ieri dupa-amiaza, pe stadionul Raraul din Campulung Moldovenesc. Prima repriza a fost una lipsita de goluri, trupa lui Danut Mandrila reusind sa deschida scorul dupa pauza, printr-un sut din afara careului expediat de Irimia. Varful “ros-albastrilor” avea sa bifeze dubla pe final, cu o executie din gura portii, dupa ce iesenii restabilisera in prealabil egalitatea la 1-1.

FC Pojorata a inceput in urmatoarea formula de joc: Axinte – Tivodari, Prundean, Neagoe, Fortuna – Ionita, Cherariu, Lazar, Botezatu – Dodan, Beleca. Pe parcursul meciului au mai intrat: Turita, Puianu, Donose, Nutu, Ilie, Iftimie, Erhan si Stroia.

In urmatorul amical de pregatire, FC Pojorata va intalni miercuri, de la ora 18.00, tot pe terenul din Campulung Moldovenesc, divizionara secunda Rapid Suceava.