FC Pojorâta – Lieşti: 4-1

FC Bucovina Pojorata a ajuns la o serie impresionanta de 9 meciuri consecutive fara infrangere in campionatul Ligii a III-a, dupa ce s-a impus sambata, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, in fata galatenilor de la Sporting Liesti, in etapa a X-a.

Trupa antrenata de Danut Mandrila deschis scorul in minutul 13, prin Padurariu, care a inscris cu un sut la coltul lung la capatul unui contraatac. Galatenii au reintrat temporar in joc in minutul 35, restabilind egalitatea prin Adamache, cu un sut deviat care l-a pacalit pe portarul Turita. Gazdele au revenit in avantaj doua minute mai tarziu. Le-a readus Stanescu, cu un voleu superb de la aproape 30 de metri. Pana la pauza s-a facut 3-1 pe tabela de marcaj, dupa ce Buhacianu a finalizat centrarea lui Dutica si a ajuns astfel la 8 goluri in 9 jocuri. Scorul final, 4-1 pentru FC Pojorata, a fost stabilit in repriza secunda, in minutul 70, dintr-un penalty obtinut si transformat de Rus. Danut Mandrila a tinut sa-si felicite la final elevii pentru jocul prestat, pentru rezultate si pentru pofta de gol, FC Bucovina Pojorata avand o medie de aproape 3 goluri marcate pe meci in acest campionat.

FC Bucovina Pojorata a evoluat in formula: Turita – Prundean, Patca, A. Razlog, Kuruc – Dutica, Vl. Stanescu, Cherariu, Padurariu – Buhacianu, S. Rus. Antrenor: Danut Mandrila. Pe parcurs au mai intrat: Tivodar, Varlan, Iuga si Cuciurean.

Bucovina Radauti a castigat la “masa verde”, prin neprogramarea adversarului, meciul pe care ar fi trebuit sa-l joace sambata in fata celor de la FC Papauti. Gruparea din Covasna s-a aflat la a doua neprogramare din acest sezon si va fi exclusa din campionat, urmand sa-i fie anulate toate rezultatele de pana acum.