VIDEO| FC Pojorâta – Paşcani

FC Pojorata a inregistrat a doua remiza consecutiva de la startul noului sezon al Ligii a III-a, dupa ce a incheiat nedecis, scor 2-2, meciul disputat sambata, pe teren propriu, in fata celor de la CSM Pascani.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Oaspetii au inceput in forta intalnirea, au deschis scorul in minutul 4, prin Berbece, iar pana la jumatatea primei reprize si-au dublat avantajul prin Lipovanu, la o faza in care gazdele s-au oprit aiurea pentru off-side. Formatia antrenata de Danut Mandrila a reintrat in meci in minutul 35, cand Stanescu a redus din diferenta cu un sut-bomba din afara careului. Gazdele au presat in repriza secunda, reusind sa restabileasca egalitatea in minutul 75, cand Buhacianu a inscris cu capul dupa o centrare venita din corner. Cu cinci minute inainte de final, gazdele au avut sansa victoriei, dar Cherariu a ratat singur cu portarul advers.

FC Pojorata: Muresan – Kuruc, Prundean, Patca, Dutica – Ionita, Stanescu – Cherariu, Buhacianu, Padurariu – S. Rus. Au mai intrat: Tivodari, Iuga, Varlan si Platon.