Duminică începe returul în ligile județene
Gata cu vacanta si-n fotbalul judetean. Cu o intarzire de trei saptamani, cauzata de starea vremii, competitiile organizate de AJF Suceava se reiau in acest weekend, cu meciuri primei etape din cadrul returului. In Liga a IV-a, sezonul de primavara debuteaza cu derbyul dintre Juniorul Suceava si liderul Somuz Falticeni, mutat de la Itcani pe stadionul Tineretului. Un alt meci interesant se joaca la Siret, unde Zimbrul primeste replica Siretului Dolhasca.
Liga a IV-a – Programul etapei a XIV-a:
Foresta II Suceava – Stejarul Cajvana
Somuzul Preutesti – Recolta Fantanele
Moldova Draguseni – Victoria Vatra Moldovitei
Zimbrul Siret – Siretul Dolhasca
Juniorul Suceava – Somuz Falticeni
Viitorul Liteni – FC Pojorata
CS Gura Humorului – Progresul Fratautii Vechi
Echipa | M | V | E | I | Gol | Pct. | |
1. | Somuz Falticeni | 13 | 11 | 0 | 2 | 49-8 | 33 |
2. | Progresul Fratautii Vechi | 13 | 9 | 1 | 3 | 37-9 | 28 |
3. | Juniorul Suceava | 13 | 7 | 3 | 3 | 32-17 | 24 |
4., | Zimbrul Siret | 13 | 7 | 2 | 4 | 18-18 | 23 |
5. | Viitorul Liteni | 13 | 7 | 1 | 5 | 32-21 | 22 |
6. | Siretul Dolhasca | 13 | 7 | 1 | 5 | 38-28 | 22 |
7. | Moldova Draguseni | 13 | 6 | 3 | 4 | 35-19 | 21 |
8. | Victoria Vatra Moldovitei | 13 | 6 | 2 | 5 | 22-28 | 20 |
9. | Somuzul Preutesti | 13 | 5 | 2 | 6 | 20-18 | 17 |
10. | Foresta II Suceava | 13 | 5 | 1 | 7 | 18-25 | 16 |
11. | FC Pojorata | 13 | 4 | 2 | 7 | 22-22 | 14 |
12. | Stejarul Cajvana | 13 | 4 | 0 | 9 | 17-36 | 12 |
13. | CS Gura Humorului | 13 | 1 | 2 | 10 | 8-34 | 5 |
14. | Recolta Fantanele* | 13 | 2 | 0 | 11 | 8-76 | 3 |
*echipa penalizata cu 3 puncte.
In campionatul Ligii a V-a, cel mai interesant meci al primei etape a returului se disputa la Veresti, unde se intalnesc primele doua clasate in seria de est.
Seria Est – Programul etapei a XIV-a:
Viitorul Veresti – Releul Mihoveni
Forestierul Falcau-Brodina – CFR Moara
Sporting Bunesti – Vointa Zvoristea
Silva Udesti – Concordia Gramesti
Viitorul Negostina – Bucovina Fratautii Noi
Steaua Dumbraveni si Viitorul Adancata vor sta.
Echipa | M | V | E | I | Gol | Pct. | |
1. | Releul Mihoveni | 12 | 9 | 2 | 1 | 45-16 | 29 |
2. | Viitorul Veresti | 12 | 8 | 3 | 1 | 41-21 | 27 |
3. | Viitorul Adancata | 12 | 7 | 5 | 0 | 44-23 | 26 |
4. | CFR Moara | 12 | 7 | 3 | 2 | 36-22 | 24 |
5. | Sporting Bunesti | 12 | 6 | 1 | 5 | 25-29 | 19 |
6. | Viitorul Negostina | 12 | 6 | 1 | 5 | 24-28 | 19 |
7. | Vointa Zvoristea | 12 | 6 | 0 | 6 | 40-30 | 18 |
8. | Bucovina Fratautii Noi | 12 | 4 | 3 | 5 | 27-35 | 15 |
9. | Concordia Gramesti | 12 | 4 | 1 | 7 | 27-42 | 13 |
10. | Forestierul Brodina Falcau | 12 | 3 | 1 | 8 | 25-44 | 10 |
11. | Steaua Dumbraveni* | 12 | 3 | 2 | 7 | 22-25 | 8 |
12. | Silva Udesti* | 12 | 3 | 1 | 9 | 24-29 | 7 |
13. | Viitorul Arbore | 12 | 0 | 1 | 11 | 3-40 | 1 |
*echipe penalizate cu 3 puncte.
Seria Vest – Programul etapei a XIV-a:
Minerul Iacobeni – Bistrita Brosteni
Academica Galanesti – Vanatorul Dorna Candrenilor
Viitorul Stroiesti – Bradul Vama
Balada Ciprian Porumbescu – Avantul Frasin
Sporting Poieni Solca – Avantul Valea Suhei
Echipa | M | V | E | I | Gol | Pct. | |
1. | Vanatorul Dorna Candrenilor | 9 | 7 | 2 | 0 | 34-8 | 23 |
2. | Balada Ciprian Porumbescu | 9 | 6 | 0 | 3 | 30-18 | 18 |
3. | Minerul Iacobeni | 9 | 5 | 2 | 2 | 30-17 | 17 |
4. | Avantul Frasin | 9 | 5 | 0 | 4 | 32-19 | 15 |
5. | Bradul Vama | 9 | 4 | 2 | 3 | 24-18 | 14 |
6. | Sporting Poieni Solca | 9 | 4 | 1 | 4 | 21-17 | 13 |
7. | Viitorul Stroiesti | 9 | 3 | 3 | 3 | 15-17 | 12 |
8. | Bistrita Brosteni | 9 | 4 | 0 | 5 | 23-27 | 12 |
9. | Academica Galanesti | 9 | 2 | 0 | 7 | 26-30 | 6 |
10. | Viitorul Valea Suhei | 9 | 0 | 0 | 9 | 8-72 | 0 |
Tot in acest weekend se reiau si campionatele judetene de juniori C, D si E.