Două victorii cu Minaur

Universitatea Suceava a disputat marţi şi miercuri două meciuri amicale în compania divizionarei secunde Minaur Baia Mare. Chiar dacă antrenorul Leonard Bibirig a rulat întreg lotul de jucători, echipa suceveană a câştigat fără emoţii ambele întâlniri.

Chiar şi fără Mitrea, Gavriloaia, Pancu, Ţuţu sau Acatrinei, Universitatea s-a impus în primul joc, programat marţi seară, cu scorul de 37-30, după ce la pauză avea un avans de două goluri, 17-15. Echipa antrenată de Leonard Bibirig şi-a adjudecat victoria şi în meciul de miercuri. De data aceasta diferenţa a fost mai mică: 15-13 la pauză şi 31-28 scor final.

Universitatea Suceava mai are programat un meci amical joi după-amiază pe terenul formaţiei HC Vaslui. Luni studenţii vor pleca la Baia Mare, acolo unde se va desfăşura ediţia din acest an a Cupei României. În sferturile competiţiei echipa locală de handbal va înfrunta marţi, de la ora 16:00, gruparea CS Caraş Severin.