Două medalii la CN de bowling

Sala de “Bowling Strikers” din cadrul Iulius Mall Suceava a gazduit sambata finala Campionatului National de Bowling Individual pentru surzi. Competitia a fost organizata de CS “Tacerea” din Suceava, in parteneriat cu Directia Judeteana pentru Sport si a reunit la start un numar total 30 de sportivi din cinci judete ale tarii.

In intrecerea destinata baietilor, pe primele doua locuri s-au clasat oradenii Ludovic Baratki cu un total de 282 de puncte si Arpad Gall cu 274 de puncte, medalia de bronz ajungand in posesia lui Victor Radu din Bucuresti.

In concursul fetelor, clubul local Tacerea a reusit sa cucereasca doua medalii prin Monica Filote, care a terminat competitia pe primul loc cu un total de 232 de puncte si Marinela Juravle, clasata pe locul al 3-lea cu 221 de puncte, in timp ce pozitia secunda a fost ocupata de Erzsebet Purda din Oradea.