Doar 20 min. contra Croatiei

Suceveanul Florin Ciubotariu a evoluat 20 de minute in meciul pe care reprezentativa Romaniei l-a pierdut in aceasta seara in fata Croatiei cu scorul de 22-34. Extrema stanga a Universitatii a intrat in minutul 40 in locul lui Alexandru Sabou(HCM Constanta), niciunul dintre ei neregasindu-se pe lista marcatorilor la finalul partidei. Ciubotariu a jucat in nota echipei, bifand patru ratari, din care doua sanctionate pentru calcarea semicercului.

Romania a pierdut in aceasta seara cu scorul de 22-34 in compania reprezentativei Croatiei, in primul meci din preliminariile Campionatului European 2012. In urmatorul meci de calificare, tricolorii vor juca duminica, de la ora 18:00, la Oradea, contra Spaniei. Partida va fi transmisa in direct pe Digi Sport.