Dinamo – CSU II: 26-44

Universitatea II a urcat pe locul 4 in clasamentul seriei de est, dupa ce s-a impus ieri, cu scorul de 44-26, pe terenul formatiei Dinamo Bucuresti, intr-un meci contand pentru etapa a 8-a din cadrul Diviziei A. Trupa lui Razvan Bernicu si-a asigurat a cincea victorie stagionala inca din prima repriza, cand, pe fondul unei defensive ermetice, oaspetii au intrat cu un avantaj de 19 goluri la pauza, scor 24-5. Desi a facut deplasarea in capitala fara patru jucatori accidentati, inlocuiti cu o serie de juniori, formatia suceveana si-a confirmat statutul de cea mai ofensiva echipa din serie si a plecat din fieful dinamovistilor cu o victorie lejera, 44-26.

Universitatea II Suceava: Draghici – Rosu (6 goluri), Bahan (5), Petrea (5), Camilari (5), Tiganasu (4), Besliu (4), Aldica (3), Burlacu (3), Târzioru (3), Vele (2), Cadar (2), Iriciuc (1) si Buga (1). Antrenor: Razvan Bernicu.