Din nou victorie!

Universitatea Suceava a surclasat astazi cu scorul de 36-25, Politehnica Timisoara. Desi in prima repriza, jocul a fost unul echilibrat, sucevenii s-au descatusat dupa pauza, reusind sa termine en-fanfare, disputa cu banatenii.

Oaspetii au surprins in debutul partidei, reusind sa conduca si la doua goluri diferenta. Replica echipei sucevene nu s-a lasata asteptata, elevii lui Petru Ghervan si Leonard Bibirig preluand in scurt timp avantajul pe tabela de marcaj. Politehnica a rezistat, insa, bine la Suceava, la pauza diferenta fiind doar de doua goluri in favoarea gazdelor, scor 17-15. Partea a doua a jocului i-a apartinut in totalitate Universitatii. Mitrea a fructificat toate loviturile de la 7 metri, in timp ce portarul Bogdan Pralea a fost providential intre buturi. Rezultatul a fost unul categoric in favoarea sucevenilor. 36-25, iar Universitatea, profitand si de infrangerea Odorheiului in Stefan cel Mare, s-a apropiat la un singur punct de locul 6.