Deplasări ușoare pentru echipele sucevene

CSU Suceava - CSU Targoviste

Echipa locală de handbal CSU Suceava joacă duminică, de la ora 10.30, pe terenul formației CSU Târgoviște, într-un meci din etapa a 20-a. Cealaltă reprezentantă a județului Suceava în Divizia A, CS Vicov Bucovina va evolua, tot duminică, dar de la ora 12:00, în fieful ultimei clasate în seria de est, Cimentul Bicaz.

Aflați la ultima partidă înainte ca Divizia A la handbal masculin să ia o pauză de trei săptămâni, universitarii își pun doar problema diferenței de scor cu care se vor impune pe terenul celei de-a 10-a clasate.

“Indiferent de numele adversarului, noi ne-am propus să tratăm fiecare meci cu maximă seriozitate. Nu vom menaja pe nimeni la Târgoviște, dar vom încerca să acordăm în continuare mai multe minute de joc tinerilor din lot”, a precizat antrenorul Răzvan Bernicu.

Meciul direct din tur s-a încheiat cu victoria clară a sucevenilor, scor 53-17.