Debut cu surprize

Prima etapă a returului Ligii a V-a a adus şi prima surpriză. FC Marginea, liderul seriei intai, a suferit ieri prima infrângere din actualul sezon, scor 2-3, pe terenul celor de la Bucovina Calafindeşti. In seria a II-a, ocupanta primului loc in clasament, Rapid III Suceava păstrează un avans de 7 puncte, după ce a remizat alb, scor 0-0, in compania formaţiei Viitorul Adâncata.

Seria I

Etapa a XVIII-a:
Unirea Hodonic – Locomotiva Dorneşti 3 – 0
Avântul Volovăţ – Bucovina Şerbăuţi 1 – 0
Şcoala de Fotbal Rădăuţi – Bucovina Frătăuţii Noi 3 – 6
Eusadi Negostina – Carpaţi Gălăneşti 1 – 0
Constructorul Dărmăneşti – Avântul Grămeşti 5 – 0
Progresul Frătăuţii Vechi – Flacăra Vicovu de Jos 4 – 1
Polul Nord Falcău – Fagga Pârteştii de Jos 6 – 1
Bucovina Calafindeşti – FC Marginea 3 – 2

Clasament:
1. FC Marginea 17 15 1 1 73 – 16 46p
2. Avântul Volovăţ 17 12 2 3 59 – 20 38p
3. Progresul Frătăuţii Vechi 17 12 1 4 54 – 25 37p
4. Constructorul Dărmăneşti 17 11 2 4 68 – 36 35p
5. Polul Nord Falcău 17 10 3 4 50 – 33 33p
6. Flacăra Vicovu de Jos 16 10 1 5 39 – 37 31p
7. Avântul Grămeşti 17 9 3 5 53 – 41 30p
8. Unirea Horodnic 17 9 3 5 41 – 39 30p
9. Bucovina Frătăuţii Noi 17 8 2 7 53 – 25 26p
10. Bucovina Calafindeşti 17 8 1 8 38 – 56 25p
11. Locomotiva Dorneşti 17 7 0 10 34 – 40 21p
12. Eusadi Negostina 17 5 0 12 29 – 55 15p
13. Fagga Pârteşti de Jos 17 4 2 11 27 – 62 14p
14. Bucovina Şerbăuţi 17 3 3 11 22 – 40 12p
15. Carpaţi Gălăneşti 17 3 0 14 26 – 45 9p
16. Stejarul Cajvana 15 3 0 12 21 – 42 9p
17. Şcoala de Fotbal Rădăuţi 17 1 2 14 29 – 84 5p

Seria a II-a

Etapa a XVIII-a:
Şomuzul Preuteşti – Ştiinţa Mitoc 4 – 4
Victoria Păltinoasa – Fulgerul Ciprian Porumbescu 3 – 1
Voinţa Stroieşti – Viitorul Vereşti 1 – 3
Flacăra Roşie Udeşti – Spicul Moara 4 – 1
Moldova Drăguşeni – Avântul Baia 1 – 4
Locomotiva Zvoriştea – Foresta Râşca 2 – 0
Viitoul Adâncata – Rapid III Suceava 0 – 0
Recolta Fântânele – Foresta Mălini 0 – 6
Progresul Salcea – Progresul Ilişeşti 3 – 1

Clasament:
1. Rapid III Suceava 18 12 4 2 54-19 40p
2. Şomuzul Preuteşti 18 9 6 3 72-38 33p
3. Locomotiva Zvoriştea 18 9 6 3 50-20 33p
4. Foresta Mălini 18 9 6 3 59-31 33p
5. Ştiinţa Mitoc 18 8 9 1 54-29 33p
6. Voinţa Stroieşti 18 8 8 2 41-19 32p
7. Moldova Drăguşeni 18 9 4 5 59-35 31p
8. Recolta Fântânele 18 9 3 6 55-39 30p
9. Viitorul Adâncata 18 7 7 4 42-29 28p
10. Viitorul Vereşti 18 9 1 8 49-37 28p
11. Progresul Salcea 18 8 3 7 57-32 27p
12. Victoria Păltinoasa 18 8 1 9 39-35 25p
13. Foresta Râşca 18 7 4 7 47-45 25p
14. Fulgerul Ciprian Porumbescu 18 6 1 11 51-64 19p
15. Avântul Baia 18 6 0 12 28-65 18p
16. Flacăra Roşie Udeşti 18 3 2 13 26-59 11p
17. Progresul Ilişeşti 18 2 0 16 24-109 6p
18. Spicul Moara 18 0 1 17 18-106 1p

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Debut cu surprize"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*