Cupă | Rezultatele turului I

14 echipe s-au calificat in saisprezecimile de finala din cadrul fazei judetene a Cupei Romaniei in urma meciurilor programate ieri in primul tur. Trei dintre acestea, Bucovina II Ciocanesti, Bistrita Brosteni si Vointa Zvoristea, au mers mai departe la „masa verde”, prin retragerea adversarilor din competitie.

Pe gazon, cea mai facila misiune au avut-o cei de la Sport Style, care au trecut, la Ciprian Porumbescu, cu un categoric 4-0, de vecinii de la Victoria Paltinoasa.

La polul opus se afla Foresta Moldovita, singura formatie care a avut nevoie de lovituri de departajare pentru a castiga partida de ieri cu Forestierul Frumosu.

Intr-un alt joc de miercuri, Rapid CFR II Suceava a acces in turul urmator dupa ce a trecut, cu scorul de 4-1, de Releul Mihoveni. Condusi de pe banca tehnica de Ilie Gafencu si Lucian Andries, „ceferistii” si-au asigurat calificarea prin golurile marcate de Halitchi, Bosinceanu jr, Steliuc (penalty) si T. Munteanu, reusita de onoare a formatiei condusa de Catalin Nichitean fiind semnata de Strugariu.

Rezultatele meciurilor din Turul I:

Rapid II Suceava – Releul Mihoveni 4-1
Viitorul Cetatea Baia – Plesul Râsca 1-4
Sport Style – Victoria Paltinoasa 4-0
Stiinta Mitoc – Viitorul Adâncata 3-6
Bradul Vama – Avântul Frasin 2-0
Zimbrii Pârtestii de Jos – Sporting Poieni Solca 3-2
Forestierul Frumosu – Foresta Moldovita 1-1 (2-2, 7-8, d.p.)
Sporting Bunesti – Steaua Dumbraveni 1-3
Larix Dornisoara – Vânatorul Dorna Candrenilor 0-2
Locomotiva Dornesti – Unirea Horodnic 3-2
Spuma Darmanesti – Bucovina Serbauti 2-3
Minerul Iacobeni – Bucovina II Ciocanesti 0-3
Calimani Saru Dornei – Bistrita Brosteni 0-3
Avantul Gramesti – Vointa Zvoristea 0-3

Turul urmator este programat miercuri, 9 octombrie, si va reuni la start 32 de echipe, 14 calificate din primul tur, 17 formatii din Liga a IV-a, plus CSM Dorna.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Cupă | Rezultatele turului I"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*