Cupa Ramiro | Rezultate

Railex si Dinadrom sunt in pole-position pentru calificarea in sferturile de finala ale Cupei Ramiro, cele doua formatii fiind singurele cu punctaj maxim dupa desfasurarea primelor doua etape din cadrul fazei grupelor.

Grupa A:
Luni:
Salvatorii Bucovina – Lps Suceava 1-6
Marcatori: Ursaciuc / Paius, Ivan, Azaharioaie, Suleru, Strugariu, Stanescu.
Mfc Trutzi – Revine 0-0 (3-4, d.p.)

Marti:
Salvatorii Bucovina – Mfc Trutzi 0-3 (neprezentare)
Lps Suceava – Revine 1-1 (5-4, d.p.)
Marcatori: Stanescu / A. Neamtu.

Joi:
ora 18.00: Salvatorii Bucovina – Revine
ora 18.30: Lps Suceava – Mfc Trutzi

Clasament:

1. Lps Suceava 2 1 1 0 7-2 5p
2. Mfc Trutzi 2 1 1 0 3-0 4p
3. Revine 2 0 2 0 1-1 3p
4. Salvatorii Bucovina 2 0 0 2 1-9 0p

Grupa B:
Luni:
Railex – Rai Caffe 8-0
Marcatori: Corban (4), A. Ungureanu, Oniu, Tomescu, Murariu.
Adistal – Romfour 1-1 (2-3, d.p.)
Marcatori: T. Neamtu / Lacatus.

Miercuri:
Railex – Adistal 4-0
Marcatori: A. Ungureanu (2), Apetri, Murariu.
Rai Caffe – Romfour 2-4
Marcatori: Bondar, Bardan / C. Neamtu (2), Fl. Turineac, D. Duman.

Joi:
ora 19.00: Railex – Romfour
ora 19.30: Rai Caffe – Adistal

Clasament:

1. Railex 2 2 0 0 12-0 6p
2. Romfour 2 1 1 0 5-3 5p
3. Adistal 2 0 1 1 1-5 1p
4. Rai Caffe 2 0 0 2 2-12 0p

Grupa C:
Marti:
Dinadrom – Danalis 4-1
Marcatori: Stoian (2), Dutica, Apostol / Cuciureanu.
Cosmin & Pop And – Interpoly 2-3
Marcatori: Bilt, Bidalah / Simioneasa (2), Lucaciu.

Miercuri:
Dinadrom – Cosmin & Pop And 6-3
Marcatori: Apostol (2), Dutica, Stoian, Vitu, Pasaila / Boghian (2), Grigoras.
Danalis – Interpoly 2-1
Marcatori: Serban, Cuciureanu / Lucaciu.

Joi:
ora 20.00: Dinadrom – Interpoly
ora 20.30: Danalis – Cosmin & Pop And

Clasament:

1. Dinadrom 2 2 0 0 10-4 6p
2. Interpoly 2 1 0 1 4-4 3p
3. Danalis 2 1 0 1 3-5 3p
4. Cosmin & Pop And 2 0 0 2 5-9 0p

Sferturi de finala:
Vineri:
ora 18.00: Locul 1 (cel mai bun punctaj) – Locul 3 (cel mai slab punctaj)
ora 18.30: Locul 1 (al doilea cel mai bun punctaj) – Locul 3 (al doilea cel mai slab punctaj)
ora 19.00: Locul 2 (cel mai bun punctaj) – Locul 2 (al doilea cel mai bun punctaj)
ora 19.30: Locul 1 (al treilea cel mai bun punctaj) – Locul 2 (cel mai slab punctaj)

Semifinale:
Sambata:
Castigatoare sfert 1 – Castigatoare sfert 3
Castigatoare sfert 2 – Castigatoare sfert 4

Cupa Ramiro la minifotbal este organizata de siteul local de sport www.GazetaSV.ro, Asociatia Judeteana de Minifotbal Suceava si Pub Sport Ramiro Suceava, in parteneriat cu Federatia Romana “Sportul pentru Toti”.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Cupa Ramiro | Rezultate"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*