Cupa Railex Bucovina- ediţia I

In perioada 5-7 august, terenul bazei Ramiro va gazdui prima editie a Cupei Railex Bucovina la minifotbal. Organizata sub egida federatiei de specialitate, competitia va reuni la start zece formatii.

Din cadrul Grupei A vor face parte: medalita cu bronz la ultima editie a Campionatului National de minifotbal, formatia gazda Railex Suceava, vicecampioana nationala en-titre, Magic-Dif Pres Iasi, plus alte trei grupari locale: Revine Suceava, Adistal Suceava si Kamer Suceava. In cadrul Grupei B, lupta pentru un loc in semifinalele se va purta intre marea favorita a intrecerii, campioana nationala en-titre, echipa Consiliului Judetean Buzau, Angi – Bau Concept Iasi, Ozer Golden Roman, Netcom Suceava si Interconti Suceava, castigatoarea ultimei editii a Campionatului Municipal de minifotbal.

La prima editie a Cupei Railex Bucovina si-au anuntat prezenta si sefii Federatiei Romane de Minifotbal, presedintele Razvan Burleanu si vicepresedinte Paul Costas, cei doi urmand sa prefateze competitia in cadrul unei conferinte de presa ce va avea loc vineri seara, 5 august, in incinta Pub Ramiro.

Conform programului stabilit de organizatori, turneul va debuta vineri, 5 august, la orele 17.00, cu duelul local dintre Adistal Suceava si Kamer Suceava, contand pentru prima etapa din cadrul Grupei A.

Programul complet al competitiei:

Vineri (5 august):
ora 17.00: Adistal Suceava – Kamer Suceava
ora 17.45: Revine Suceava – Railex Suceava

ora 18.30: Interconti Suceava – Ozer Golden Roman
ora 19.15: Angi – Bau Concept Iasi – Netcom Suceava

ora 20.00: Adistal Suceava – Magic-Dif Pres Iasi
ora 20.45: Kamer Suceava – Railex Suceava

ora 21.30: Netcom Suceava – Consiliul Judetean Buzau
ora 22.15: Ozer Golden Roman – Angi – Bau Concept Iasi

Sambata (6 august):

ora 09.00: Magic-Dif Pres Iasi – Revine Suceava
ora 09.45: Railex Suceava – Adistal Suceava

ora 10.30: Angi – Bau Concept Iasi – Interconti Suceava
ora 11.15: Consiliul Judetean Buzau – Ozer Golden Roman

ora 12.00: Kamer Suceava – Revine Suceava
ora 12.45: Railex Suceava – Magic-Dif Pres Iasi

ora 13.30: Ozer Golden Roman – Netcom Suceava
ora 14.15: Interconti Suceava – Consiliul Judetean Buzau

ora 18.00: Revine Suceava – Adistal Suceava
ora 18.45: Magic-Dif Pres Iasi – Kamer Suceava

ora 19.30: Netcom Suceava – Interconti Suceava
ora 20.15: Consiliul Judetean Buzau – Angi – Bau Concept Iasi

Semifinalele, finalele si festivitatea de premiere vor avea loc duminica, intre orele 9.00 si 15.00.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Cupa Railex Bucovina- ediţia I"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*