Cupa Primăverii la fotbal, ediția I

teren lps

Liceul cu Program Sportiv Suceava organizează pe 21 și 22 aprilie prima ediție a Cupei Primăverii la fotbal. Organizată în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean, Asociația Județeană de Fotbal și Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Suceava, competiția va aduna la start 55 de echipe, împărțite pe trei categorii de vârstă.

Murariu 2

“Am ținut să profităm de Săptămâna Altfel și să angrenăm în competiție cât mai mulți copii. Scopul acestei cupe este de ne prezenta noua bază sportivă și de a depista cât mai mulți copii talentațI pentru a ne completa grupele pe care le avem”
, a declarat profesorul Ovidiu Murariu, unul dintre inițiatorii Cupei Primăverii.

Clasele I–IV:

Grupa A:
Școala Marginea
Școala Ciprian Porumbescu
Școala Pătrăuți
Grupa B:
Școala Arbore
Școala Udești
Școala Islovăț
Grupa C:
Școala Bosanci
Școala Ipotești
Școala Zamostea
Grupa D:
LPS Suceava
Școala Nr. 11 Suceava
Școala Fântânele

Clasele V-VI:

Grupa A:
LPS Suceava
Școala Pătrăuți
Școala Udești
Grupa B:
CN “Petru Rareș“ Suceava
Școala Nr. 11 Suceava
Școala Nr. 9 Suceava
Grupa C:
Școala Marginea
Școala Nr. 8 Suceava
Școala Ipotești
Grupa D:
Școala Probota
Școala Zamostea
Școala Moara
Grupa E:
Școala Berchișești
Școala Gulia
Școala Bosanci
Grupa F:
Școala Mitoc
Școala Șerbăuți
Școala Fântânele
Grupa G:
Școala Cajvana
Școala Ciprian Porumbescu
Școala Corocăiești

Clasele VII-VIII:

Grupa A:
Școala Comănești
Școala Drăgoiești
Școala Călinești
Grupa B:
LPS Suceava
Școala Mălini
Școala Bosanci
Grupa C:
Școala Corocăiești
Școala Dolhasca
Școala Iaslovăț
Grupa D:
Școala Moara
Școala Ipotești
Școala Verești
Grupa E:
Școala Nr. 9 Suceava
Școala Mitoc
Școala Marginea
Grupa F:
Școala Arbore
CN “Petru Rareș“ Suceava
Școala Udești
Grupa G:
Școala Văratec
Școala Fântânele
Școala Ciprian Porumbescu
Școala Gura Humorului

COMENTARII:

1 Comentariu la "Cupa Primăverii la fotbal, ediția I"

  1. la ce ora va incepe?

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.

*