Cupa Nikodemus, la start

Terenul sintetic al Colegiului National „Eudoxiu Hurmuzachi” din Radauti gazduieste in perioada 19-31 august cea de-a XVII-a editie a Cupei Nikodemus la minifotbal. Organizata de omul de afaceri Costel Babiuc, competitia din acest an va reuni la start 15 formatii: patru din Radauti, doua din Iaslovat, cate una din Dornesti, Marginea, Volovat, Badeuti, Vicovu de Jos, Maneuti, Milisauti si Straja, plus Railex Suceava, care merge la Radauti cu intentia declarata de a-si apara trofeul castigat anul trecut. In urma tragerii la sorti, cele 15 echipe au fost impartite in patru grupe, primele doua clasate in fiecare grupa urmand sa se califice in faza sferturilor de finala. In meciul de deschidere a fazei grupelor, Railex Suceava intalneste luni, de la ora 17.00, formatia Olimpia Radauti.

Grupa A:
Railex Suceava
Barul Dragostei Dornesti
Vointa Iaslovat
Olimpia Radauti

Luni, 19 august:
ora 17.00: Railex Suceava – Olimpia Radauti
ora 18.00: Barul Dragostei Dornesti – Vointa Iasovat
Miercuri, 21 august:
ora 18.00: Railex Suceava – Vointa Iaslovat
ora 19.00: Barul Dragostei Dornesti – Olimpia Radauti
Vineri, 23 august:
ora 19.00: Railex Suceava – Barul Dragostei Dornesti
Sambata, 24 august:
ora 17.00: Vointa Iaslovat – Olimpia Radauti

Grupa B:
Alternativa Radauti
Real Marginea
Egger Radauti
Paulcor Volovat

Luni, 19 august:
ora 19.00: Alternativa Radauti – Paulcor Volovat
Marti, 20 august:
ora 17.00: Real Marginea – Egger Radauti
Joi, 22 august:
ora 17.00: Alternativa Radauti –Egger Radauti
ora 18.00: Real Marginea – Paulcor Volovat
Sambata, 24 august:
ora 18.00: Alternativa Radauti – Real Marginea
ora 19.00: Egger Radauti – Paulcor Volovat

Grupa C:
Bucovina Badeuti
Stiinta Vicovu de Sus
Viitorul Maneuti
Young Boys Milisauti

Marti, 20 august:
ora 18.00: Bucovina Badeuti – Young Boys Milisauti
ora 19.00: Stiinta Vicovu de Sus – Viitorul Maneuti
Joi, 22 august:
ora 19.00: Bucovina Badeuti – Viitorul Maneuti
Vineri, 23 august:
ora 17.00: Stiinta Vicovu de Sus –Young Boys Milisauti
Luni, 26 august:
ora 17.00: Bucovina Badeuti – Stiinta Vicovu de Sus
ora 18.00: Viitorul Maneuti – Young Boys Milisauti

Grupa D:
Mediterana Radauti
FC Straja
FC Iaslovat

Miercuri, 21 august:
ora 17.00: Mediterana Radauti – FC Iaslovat
Vineri, 23 august:
ora 18.00: FC Straja – FC Iaslovat
Luni, 26 august:
ora 19.00: Mediterana Radauti – FC Straja

Editia din acest an a Cupei Nikodemus se va incheia sambata, 31 august, cu cele doua finale, urmate de un concert sustinut de trupele Vama, Guess Who si Corina.

COMENTARII:

5 Comentarii la "Cupa Nikodemus, la start"

  1. dar domnul costache manuel nu e si el sponsor ca a avut o primavara bogata din punct de vedere financiar

  2. noi credem ca a voastra a fost mai prolifica.prietenii de la casele de ramasag , stiu de ce…

  3. probabil asa e,dar de ce nu spui concret,cine,ce si cum…..daca vrei vin si cu sume sa se afle tot…ce zici[bani cu romanul,la miroslava,prime platite de alte echipe,la moinesti,de la pojorata,]…acu te astept pe tine sa vad ce stii

  4. aici e conflictul dintr econducere si fostul antrenor cu jucatorii care au plecat…acum incep sa se toarne, ce urat…macar taceti dracului din gura ca toti sunteti in aceeasi oala, sau vreti sa intre cineva pe fir si s-o patiti cu totii?

  5. SUCCES BAIETILOR DE LA RAILEX!

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*