Cupa Moș Crăciun | Juniorul Suceava și-a adjudecat alte două trofee la 2011 și 2012

Juniorul Suceava si-a adjudecat trei dintre cele cinci trofee puse la bataie de organizatori la cea de-a XII-a editie a Cupei “Mos Craciun”. Dupa ce au cucerit aurul cu grupa de 2010, “alb-verzii” si-au adaugat alte doua cupe in vitrina, dupa ce s-au impus si la categoriile 2011 si 2012. La categoria 2011, trupa antrenata de Bogdan Pantea si Constantin Dumistracel a pus mana pe trofeu, dupa ce s-a impus duminica, in sala LPS, in finala mare, cu scorul de 2-1, in fata celor de la Junior Campulung Moldovenesc. Podiumul a fost completat de Foresta Falticeni, care a trecut in finala mica, de Artys Botosani, scor 3-0.

Juniorul Suceava a mizat la categoria 2011 pe urmatorii jucatori: Vlad Odeh, Matei Darea, David Negru, Alex Prisacariu, Alex Nica, Dionisie Toader, Olivian Pascanut, Petru Constantin, Robert Popovici si Yanis Pascaru.

La categoria 2012, Juniorul Suceava si-a adjudecat trofeul dupa ce s-a impus in finala mare, in fata celor de la Juniorul Botosani, cu scorul de 2-0. Medaliile de bronz au ajuns la pustii de la Profy Botosani, invingatoare in finala mica, la loviturile de departajare, in fata Forestei Falticeni. “Alb-verzii” au mizat la categoria 2012 pe urmatorul lot de jucatori: Ianis Streliciuc, Constantin Dumistracel, Ioan Pantea, Raul Vezeteu, Darius Bujorean, Albert Eghert, Daniel Cozmaciuc, Ionut Dumitrean, Raul Ocu, Bogdanel Manuil si Luca Crap.

La categoria 2009, trofeul a ajuns la Dacia Chisinau, invingatoare in finala disputata in balonul de la Universitate, in fata celor de la LPS Suceava, cu scorul de 2-1. Podiumul a fost completat de Cenizia Radauti, invingatoare in finala mica a competitiei, in fata celor de la Juniorul Suceava, cu scorul de 2-1.

Rezultatele de la categoria 2009:

Grupa A:
Juniorul Suceava – Artys II Botosani 3-0
CSS Botosani – Stejarul Cajvana 5-0
Juniorul Suceava – CSS Botosani 0-1
Artys II Botosani – Stejarul Cajvana 1-0
CSS Botosani – Artys II Botosani 0-1
Juniorul Suceava – Stejarul Cajvana 4-0

Grupa B:
Luceafarul Bucovina – Dacia Chisinau 1-3
Juniorul II Suceava – “Nicu Gane” Falticeni 2-0
Dacia Chisinau – “Nicu Gane” Falticeni 5-0
Luceafarul Bucovina – Juniorul II Suceava 0-2
Juniorul II Suceava – Dacia Chisinau 0-1
Luceafarul Bucovina – “Nicu Gane” Falticeni 2-0

Grupa C:
LPS Suceava – FC Buiucani 3-0
Artys Botosani – Foresta Falticeni 0-1
FC Buiucani – Foresta Falticeni 1-4
LPS Suceava – Artys Botosani 0-1
Artys Botosani – FC Buiucani 2-0
LPS Suceava – Foresta Falticeni 3-0

Grupa D:
Cenizia Radauti – Drips Botosani 7-0
Juniorul Botosani – CSS Targu Neamt 5-2
Drips Botosani – CSS Targu Neamt 2-2
Cenizia Radauti – Juniorul Botosani 2-1
Juniorul Botosani – Drips Botosani 3-0
Cenizia Radauti – CSS Targu Neamt 3-1

Locurile 13-16:
Stejarul Cajvana – “Nicu Gane” Falticeni 0-5
FC Buiucani – Drips Botosani 2-1

Locurile 9-12
Artys II Botosani – Luceafarul Bucovina 1-3
Foresta Falticeni – CSS Targu Neamt 2-2 (3-2, d.p.)

Locurile 5-8:
CSS Botosani – Juniorul II Suceava 4-4 (6-7, d.p.)
Artys Botosani – Juniorul Botosani 0-0 (2-1, d.p.)

Semifinale:
Juniorul Suceava – Dacia Chisinau1-2
LPS Suceava – Cenizia Radauti 2-0

Locurile 15-16:
Stejarul Cajvana – Drips Botosani 1-4

Locurile 13-14:
“Nicu Gane” Falticeni – FC Buiucani 1-1 (4-3, d.p.)

Locurile 11-12:
Artys II Botosani – CSS Targu Neamt 3-0

Locurile 9-10:
Luceafarul Bucovina – Foresta Falticeni 0-0 (0-1, d.p.)

Locurile 7-8:
CSS Botosani – Juniorul Botosani 3-0

Locurile 5-6:
Juniorul II Suceava – Artys Botosani 0-1

Finala mica:
Juniorul Suceava – Cenizia Radauti 1-2

Finala mare:
Dacia Chisinau – LPS Suceava 2-1

Premii individuale:
Portarul turneului: Mihai Rusu (Dacia Chisinau)
Golgheterul turneului: Sebastian Martinenco (Dacia Chisinau)
Jucatorul finalei: Patrik Dornean (LPS Suceava)

Rezultatele de la categoria 2011:

Grupa A:
Juniorul Suceava – Profy Botosani 6-0
Juniorul Dorohoi – CSS Targu Neamt 1-2
Profy Botosani – CSS Targu Neamt 0-5
Juniorul Suceava – Juniorul Dorohoi 4-0
Juniorul Suceava – CSS Targu Neamt 3-2
Juniorul Dorohoi – Profy Botosani 0-0

Grupa B:
Bucovina Suceava – Foresta Falticeni 0-9
Artys Botosani – FC Buiucani 6-1
Foresta Falticeni – FC Buiucani 3-1
Bucovina Suceava – Artys Botosani 2-6
Bucovina Suceava – FC Buiucani 0-6
Artys Botosani – Foresta Falticeni 0-1

Grupa C:
Luceafarul Bucovina – Junior Campulung 2-1
Juniorul Botosani – Dorna Vatra Dornei 3-0
Junior Campulung – Dorna Vatra Dornei 1-0
Luceafarul Bucovina – Juniorul Botosani 1-3
Luceafarul Bucovina – Dorna Vatra Dornei 0-4
Juniorul Botosani – Junior Campulung 0-3

Locurile 9-12:
Profy Botosani – Bucovina Suceava 2-2 (4-2, d.p)
Luceafarul Bucovina – Juniorul Dorohoi 0-2

Locurile 5-8:
FC Buiucani – Dorna Vatra Dornei 3-0
CSS Targu Neamt – Juniorul Botosani 3-0

Semifinale:
Juniorul Suceava – Artys Botosani 2-1
Foresta Falticeni – Junior Campulung 0-1

Locurile 11-12:
Bucovina Suceava – Luceafarul Suceava 0-6

Locurile 9-10:
Profy Botosani – Juniorul Dorohoi 0-2

Locurile 7-8:
Dorna Vatra Dornei – Juniorul Botosani 3-0

Locurile 5-6:
FC Buiucani – CSS Targu Neamt 0-3

Finala mica:
Artys Botosani – Foresta Falticeni 0-3

Finala mare:
Juniorul Suceava – Junior Campulung 2-1

Premii individuale:
Portarul turneului: Antonio Sucevan (Junior Campulung)
Golgheterul turneului: Matei Darea (Juniorul Suceava)
Jucatorul finalei: David Negru (Juniorul Suceava)

Rezultatele de la categoria 2012:

Grupa A:
Artys Botosani – Junior Campulung 0-1
Artys Botosani – Juniorul Suceava 1-7
Juniorul Suceava – Junior Campulung 6-1

Grupa B:
Profy Botosani – Stejarul Cajvana 2-0
Profy Botosani – Luceafarul Bucovina 1-1
Luceafarul Bucovina – Stejarul Cajvana 2-1

Grupa C:
Juniorul Botosani – Foresta Falticeni 0-0
Juniorul Botosani – Bucovina Suceava 5-0
Bucovina Suceava – Foresta Falticeni 1-5

Semifinale:
Juniorul Suceava – Foresta Falticeni 7-0
Profy Botosani – Juniorul Botosani 0-3

Locurile 7-9:
Artys Botosani – Stejarul Cajvana 0-0 (1-0, d.p.)
Stejarul Cajvana – Bucovina Suceava 2-0
Artys Botosani – Bucovina Suceava 2-0

Locurile 5-6:
Juniorul Campulung – Luceafarul Bucovina 2-2 (3-4, d.p.)

Finala mica:
Profy Botosani – Foresta Falticeni 1-1 (3-2, d.p.)

Finala mare:
Juniorul Botosani – Juniorul Suceava 0-2

Premii individuale:
Portarul turneului: Iustina Ciubotariu (Foresta Falticeni)
Golgheterul turneului: Darius Bujorean (Juniorul Suceava)
Jucatorul finalei: Ioan Pantea (Juniorul Suceava)

Tin sa le multumesc tuturor celor care m-au ajutat: arbitrilor, oamenilor care au tinut evidenta rezultatelor, antrenorilor si parintilor pentru ca, incet-incet, au inteles rostul acestei competitii. Consider ca a fost o editie reusita, la care au luat parte peste 700 de copii impartiti in 69 de echipe”, a precizat promotorul Cupei “Mos Craciun”, Ciprian Anton.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Cupa Moș Crăciun | Juniorul Suceava și-a adjudecat alte două trofee la 2011 și 2012"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*