Cupa Cartierelor|Rezultate 2

Editia a VII-a a Cupei Cartierelor isi desemneaza astazi echipele calificate in fazele eliminatorii ale competitiei.

GazetaSV.ro va tine la curent cu rezultatele si marcatorii meciurilor ultimelor doua etape din faza grupelor.

Hai la fotbal pe terenul complexului sportiv „La Baza”!

Componenta grupelor si rezultatele meciurilor:

Grupa A:

1. Raioholicii Obcini
2. Viitorul Burdujeni
3. Dinozaurii Burdujeni
4. Galacticii Centru

Vineri:

Raioholicii Obcini – Viitorul Burdujeni: 0-0 (3-2, d.p.)

Dinozaurii Burdujeni – Galacticii Centru: 2-5
Marcatori: Iuga, Gemene / Stamate (2), Boghiu, Spatar, Jalba.

Sambata:

Raioholicii Obcini – Dinozaurii Burdujeni: 3-1
Marcatori: Prichici, P. Ioan, Pastrav / Olaeriu.

Viitorul Burdujeni – Galacticii Centru: 0-5
Marcatori: Boghiu (3), Stamate (2).

Raioholicii Obcini – Galacticii Centru: 1-4
Marcatori: Gavriliuc / Boghiu (2), Spatar, Stamate.

Viitorul Burdujeni – Dinozaurii Burdujeni: 2-2 (4-3, d.p.)
Marcatori: Motriuc, Costan / Patraucean, Iuga.

Clasament: 1. Galacticii 9p, 2. Raioholicii 5p, 3. Viitorul 3p, 4. Dinozaurii 1p.

Grupa B:

1. Stegarii Obcini
2. Filadelfia Zamca
3. Old Bucovina Burdujeni
4. Kick Ass Burdujeni

Vineri:

Stegarii Obcini – Filadelfia Zamca: 3-1
Marcatori: Armeanca (2), Gramada / Costan.

Old Bucovina Burdujeni – Kick Ass Burdujeni: 9-0
Marcatori: Nicoara (3), Pascanut (2), Luca (2), Stan (2).

Sambata:

Stegarii Obcini – Old Bucovina Burdujeni: 1-7
Marcatori
: Gramada / Sevaciuc (3), Pascanut (2), Stan, autogol.

Filadelfia Zamca – Kick Ass Burdujeni: 3-1
Marcatori: Serban (2), Costan / Sacrieru.

Stegarii Obcini – Kick Ass Burdujeni: 7-3
Marcatori: Gramada (2), Grosariu, Strugariu, Breniuc, Bardan, Armeanca / Horea (2), Sacrieru.

Filadelfia Zamca – Old Bucovina Burdujeni: 0-2
Marcatori: Nicoara, Stan.

Clasament: 1. Old Bucovina 9p, 2. Stegarii 6p, 3. Filadelfia 3p, 4. Kick Ass 0p.

Grupa C:

1. Juniorii Burdujeni
2. Drunkards Burdujeni
3. Galacticii George Enescu
4. Tiki Taka Burdujeni

Vineri:

Juniorii Burdujeni – Drunkards Burdujeni: 0-5
Marcatori: Neamtu (2), Cazac, Pastrascanu, autogol.

Galacticii George Enescu – Tiki Taka Burdujeni: 1-4
Marcatori: Gliga / Vitel (2), Fl. Turineac, Soparla.

Sambata:

Juniorii Burdujeni – Galacticii George Enescu: 0-8
Marcatori: Buburuzan (4), Mercas (3), Nechifor.

Drunkards Burdujeni – Tiki Taka Burdujeni: 2-3
Marcatori: Neamtu, Cazac / Soparla, Vitel, Ciotu.

Juniorii Burdujeni – Tiki Taka Burdujeni: 0-3
*prima echipa nu s-a prezentat.

Drunkards Burdujeni – Galacticii George Enescu: 1-5
Marcatori: Patrascanu / Gliga (2), Mercas, Buburuzan, David.

Clasament: 1. Tiki Taka 9p, 2. Galacticii 6p, 3. Drunkards 3p, 4. Juniorii 0p.

Grupa D:

1. Catalanii Burdujeni
2. ECO George Enescu
3. FCO Obcini
4. Juventus Burdujeni

Vineri:

Catalanii Burdujeni – ECO George Enescu: 0-7
Marcatori: Cora (2), Dragomir (2), Ungureanu, Ursaciuc, Mihalache.

FCO Obcini – Juventus Burdujeni: 1-1 (4-2, d.p)
Marcatori: Cutas / autogol.

Sambata:

Catalanii Burdujeni – FCO Obcini: 0-5
Marcatori: Oniceanu (3), Moldovan, D. Duman.

ECO George Enescu – Juventus Burdujeni: 7-1
Marcatori: Mihalache (3), A. Ungureanu (2), Dragomir, Ursaciuc / Saftiuc.

Catalanii Burdujeni – Juventus Burdujeni: 2-2 (2-3, d.p.)
Marcatori:

ECO George Enescu – FCO Obcini: 7-2
Marcatori: Leuciuc (2), Dragomir (2), V. Razlog, Ursaciuc / Malos, Moldovan.

Sferturi de finala:

Duminica:

ora 13.00: Galacticii Centru – Stegarii Obcini

ora 13.30: Old Bucovina Burdujeni – Raioholicii Obcini

ora 14.00: Tiki-Taka Burdujeni – FCO Obcini

ora 14.30: ECO George Enescu – Galacticii George Enescu

Semifinale:

ora 15.30: Castigatoarea Sfert 1 – Castigatoare Sfert 3

ora 16.15: Castigatoarea Sfert 2 – Castigatoare Sfert 4

Finala mica:

ora 17.00:

Finala mare: 

ora 18.00:

Cupa Cartierelor 2015 este organizată cu sprijinul următorilor parteneri: Invent Vision, Asociaţia Judeţeană de Fotbal Suceava, Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Suceava, Asociaţia Judeţeană “Sportul pentru Toţi” Suceava, Look Up Pub, Rai Caffe, Escape Rooms Suceava, Gentlemen’s Barber Shop, NGGS Grupul de Securitate, Suceava Folie Auto, Tuborg, Decathlon, Pro Distribution şi LPS Suceava.

Competiţia se bucură de un sprijin mediatic important, printre instituţiile mass-media care oferă publicităţii informaţii despre Cupa Cartierelor regăsindu-se Televiziunea Intermedia, Radio Top Suceava, Obiectiv de Suceava, SuceavaLIVE, OrașulSuceava.ro, GazetaSV.ro, SuceavaPeNet.ro şi ForumSuceava.com.

COMENTARII:

4 Comentarii la "Cupa Cartierelor|Rezultate 2"

  1. Nici nu stiu cine a marcat :))

  2. Bîru Alexandru ! | 24 mai 2015 at 4:48 | Răspunde

    Bă ADMIN ! Mai verifică putin situatia ! Dormi ?
    Catalanii Burdujeni – Juventus Burdujeni: 2-2 (3-2, d.p.)

  3. Pozele de ieri când se pun pe site?

  4. surpriza la miroslava! oaspetii de la sf gheorghe au castigat cu 2-1 cu gol marcat in min 94! pojorata are meci direct cu iesenii pe teren propriu si au sanse mari sa promoveze in liga 2 !

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*