LIVE | Cupa Cartierelor | Rezultate

Organizatorii celei de-a opta editii a Cupei Cartierelor au stabilit, miercuri, prin intermediul unei trageri la sorti ce a avut loc la Ramiro, componenta grupelor si programul jocurilor din cadrul turneului final. Astfel, faza finala a competitiei care le aduce sucevenilor bucuria din spatele blocului va debuta sambata dimineata cu primele doua etape din faza grupelor. Regalul fotbalistic va continua duminica, pe terenul Ramiro, cu restul partidelor din faza grupelor, urmate de sferturile de finala, semifinale, finale si premierea.

Castigatori ai editiei de anul trecut, Galacticii Centru sunt favoriti la calificare in Grupa A si vor deschide turneul final, sambata dimineata, la ora 9.00, cu cu meci in compania Cavalerii Nordului Burdujeni. Familia Obcini, Dedeman Burdujeni si Rai Caffe Obcini se bat pentru calificare in Grupa B, in vreme ce Tim-Group Itcani si Tega Logistic Plus Café Burdujeni pornesc ca favorite la calificare in Grupa C. O adevarata “groapa cu lei”, Grupa D propune o reeditare a meciului din preliminarii dintre Railex Burdujeni si Old Bucovina, ACS Activ Burdujeni si Linda Ecotil Burdujeni au sansa lor de calificare.

Grupa A:

Sambata:

Galacticii Centru – Cavalerii Nordului Burdujeni: 2-0

Marcatori: Avramia, autogol.

Juniorii Burdujeni – Autobest Itcani: 1-3

Marcatori: Alexandru / Jitariuc (2), G. Neamtu

Galacticii Centru – Juniorii Burdujeni 4-1

Marcatori: Ciobanu M.(2), Jalba E., Avramia S. / Florescu A.

Cavalerii Nordului Burdujeni – Autobest Itcani 0-5

Marcatori: Neamtu T.(2),Neamtu G.,Teodor C.,Cosmaciuc C.

Duminica:

Galacticii Centru – Autobest Itcani 2-1

Marcatori: Ferariu, Boghiu / Teodor.

Cavalerii Nordului – Juniorii Burdujeni: 3-0

*meci omologat la masa verde.

Grupa B:

Sambata:
Dedeman Burdujeni – Power Centru 1-2

Marcatori:Ciotu A., Galan A. ,Gemene P.(penalty)

Rai Caffe Obcini – Familia Obcini 0-3

*meci omologat la masa verde.

Dedeman Burdujeni – Rai Caffe Obcini 1-3

Marcatori: Haidau C. / Repciuc A.,Varzaru M., Miron S.

Power Centru – Familia Obcini 2-7

Marcatori: Grosu A.,Gemene P. /Pamparau C.(3),Ivan A., Paius D. (3)

Duminica:
Dedeman Burdujeni – Familia Obcini: 2-8

Marcatori: Hrebenciuc, Haidau / Pamparau (5), Ivan, Filip, Turineac.

Power Centru – Rai Caffe Obcini: 1-4

Marcatori: Gemene / Golofca (4).

Grupa C:

Sambata:
Drunkards Burdujeni – Tega Logistic Plus Café Burdujeni 1-2

Marcatori: Rotari S., / Virvarei A., Lacatus N.

Sporting de Bdj – Tim-Group Itcani 2-0

Marcatori: Costan M., Bejenar D.

Drunkards Burdujeni – Sporting de Bdj 1-1 (4-2 d.p.)

Marcatori:Gavriloaia R. / Polocoser G.

Tega Logistic Plus Café Burdujeni – Tim-Group Itcani 4-0

Marcatori: Botezatu B., Virvarei A.,Cimpoies V.,Lacatus N.

Duminica:
Drunkards Burdujeni – Tim-Group  Itcani: 1-0

Marcator: Iacob.

Tega Logistic Plus Café Burdujeni – Sporting de Bdj: 0-1

Marcator: Bejenar.

Grupa D:

Sambata:
ACS Activ Burdujeni – Linda Ecotil Burdujeni 1-1 (3-4 d.p.)

Marcatori: Neamtu A./Sandu T.

Railex Burdujeni – Old Bucovina Burdujeni 3-0

*meci omologat la masa verde

ACS Activ Burdujeni – Railex Burdujeni 0-2

Marcatori: Bijec A.,Tomescu R.

Linda Ecotil Burdujeni – Old Bucovina Burdujeni 0-2

Marcatori:  Luca L., Ungureanu M.

Duminica:

ora 12.00: ACS Activ Burdujeni – Old Bucovina Burdujeni 1-3

Marcatori: Gramada/Haraga, Luca, Ungureanu M.

ora 12.30: Linda Ecotil Burdujeni – Railex Burdujeni 0-3

*meci omologat la masa verde

Vezi o galerie FOTO realizata de Codrin Males!

Sferturi de finala:
ora 14.00: Galacticii Centru – Rai Caffe Obcini 0-0 (5-6 d.p.)
ora 14.30: Familia Obcini – Autobest Itcani 0-1

Marcatori: Teodor C.

ora 15.00: Sporting de Bdj – Old Bucovina Burdujeni 0-0 (3-4 d.p.)
ora 15.30: Railex Burdujeni – Tega Logistic Plus Cafe Burdujeni 3-0

Marcatori : Corban, Stan, Bijec

Semifinale:
ora 16.00: Rai Caffe Obcini – Old Bucovina Burdujeni 2-3

Marcatori : Repciuc, Iftimescu / Murariu, Luca(2)

ora 16.45: Autobest Itcani – Railex Burdujeni 1-3

Marcatori: Neamtu T., /Bosancu O. (2), Tomescu R.

Finala mica:
ora 18.00:Rai Caffe Obcini– Autobest Itcani 0-9

Marcatori: Jitariuc L. ( 2),Tauteanu C.(3), Neamtu T., Andrei N., Sumanaru F., Costeniuc A.

Finala mare:
ora 19.00: Old Bucovina Burdujeni-Railex Burdujeni 0-2

Marcatori : Bijec A., Cainari C.

Cupa Cartierelor 2016 este organizata cu srijinul Pub Sport Ramiro, Asociatia Judeteana de Fotbal, Directia Judeteana pentru Sport si Tineret, Asociatia Judeteana „Sportul pentru Toti”, Rai Caffe, NGGS Grupul de Securitate, Invent Vision, Total Bet, Gents Barber Shop, Sevas Print si Decathlon.

Lansata în urma cu sapte ani de site-ul GazetaSV.ro, Cupa Cartierelor la fotbal s-a dovedit una dintre cele mai populare întreceri sportive organizata la nivelul municipiului Suceava. La primele sapte editii ale competitiei au luat parte peste 2.500 de participanti, cu vârste cuprinse între 14 si 40 de ani. Precedentele editii au fost castigate de Victoria Areni (2009), Victoria Obcini (2010), Railex Burdujeni (2011), Adistal Burdujeni (2012), Railex Burdujeni (2013), Old Bucovina (2014) si Rai Caffe (2014), Galacticii Centru (2015).

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "LIVE | Cupa Cartierelor | Rezultate"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*