Cupa Cartierelor | Joi se stabilesc grupele și programul meciurilor de la turneul final

Organizatorii vor stabili joi seara, la ora 19.00, prin intermediul unei trageri la sorti ce va avea loc la Civica Sport Center, componenta grupelor si programul meciurilor din cadrul turneului final al Cupei Cartierelor – editia a X-a.

14 echipe venite din preliminarii se vor afla in urna la tragerea la sorti de joi seara, e vorba de Croitoria Cuti Obcini, Craftools Obcini, Pui de Lei Burdujeni, Family Burdujeni, Oscar Cleaning Burdujeni, Progzee Burdujeni, Adistal Itcani, Los Blancos Zamca, Bebados George Enescu, Juniorii Burdujeni, BrandUp Burdujeni, Neromo Centru, Silitorii din George Enescu si Rai Caffe Obcini. Acestora li se adauga detinatoarea trofeului, Railex Burdujeni, si Family Obcini, care vor fi capi de serie in Grupa A, respectiv in Grupa D.

Cele 16 echipe vor fi impartite in patru grupe, primele doua clasate in fiecare grupa urmand sa se califice in faza sferturilor de finala. Turneul final va debuta sambata dimineata, la ora 8.00, cu meciurile din Grupele A si B si va continua continua dupa-amiaza, cu meciurile din Grupele C si D. Duminica au loc sferturile de finala, semifinalele, finalele si festivitatea de premiere.

Grupa A:

1. Railex Burdujeni

2.

3.

4.

Sambata:

ora 08.00: A1 – A2
ora 08.30: A3 – A4

ora 10.00: A1 – A3
ora 10.30: A2 – A4

ora 12.00: A1 – A4
ora 12.30: A2 – A3

Grupa B:

1.

2.

3.

4.

Sambata:

ora 09.00: B1 – B2
ora 09.30: B3 – B4

ora 11.00: B1 – B3
ora 11.30: B2 – B4

ora 13.00: B1 – B4
ora 13.30: B2 – B3

Grupa C:

1.

2.

3.

4.

Sambata:

ora 15.00: C1 – C2
ora 15.30: C3 – C4

ora 17.00: C1 – C3
ora 17.30: C2 – C4

ora 19.00: C1 – C4
ora 19.30: C2 – C3

Grupa D:

1. Family Obcini

2.

3.

4.

Sambata:

ora 16.00: D1 – D2
ora 16.30: D3 – D4

ora 18.00: D1 – D3
ora 18.30: D2 – D4

ora 20.00: D1 – D4
ora 20.30: D2 – D3

Cupa Cartierelor 2018 este organizata cu sprijinul urmatorilor parteneri: Civica Sport Center, Dia-Film, www.GalbenVerde.ro, Asociatia Judeteana de Fotbal Suceava, Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Suceava, Asociatia Judeteana „Sportul pentru Toti”, NGGS Grupul de Securitate, Total Bet, ATU Bar, Pepenero, Obiectiv, Intermedia TV, Radio Top si www.DinuZara.com.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Cupa Cartierelor | Joi se stabilesc grupele și programul meciurilor de la turneul final"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*