FOTO | Cupa Cartierelor și-a desemnat echipele calificate la turneul final

Cupa Cartierelor si-a desemnat echipele calificate la turneul final al celei de-a X-a editii a competitiei. In urma preliminariilor ce au avut loc sambata, Croitoria Cuti Obcini, Craftools Obcini, Pui de Lei Burdujeni, Family Burdujeni, Oscar Cleaning Burdujeni, Progzee Burdujeni, Adistal Itcani, Los Blancos Zamca, Bebados George Enescu, Juniorii Burdujeni, BrandUp Burdujeni, Neromo Centru, Silitorii din George Enescu si Rai Caffe Obcini au acces mai departe, alaturi de Railex si Family Obcini – calificate direct.

Vezi o galerie FOTO realizata de Gyany Ormenisan!

Cele 16 echipe calificate pe tabloul turneului final al Cupei Cartierelor vor fi impartite in patru grupe a cate patru echipe, prin intermediul unei trageri la sorti ce va avea loc joi, ora 19.00, la Civica Sport Center. Turneul final va debuta sambata, cu primele doua runde din faza grupelor si va continua duminica, cu ultima runda din grupe, sferturile, semifinalele si finalele.

 Rezultatele inregistrate in preliminarii:

Grupa A:

  1. Autoline Burdujeni
  2. Croitoria Cuti Obcini
  3. Craftools Obcini

Autoline Burdujeni – Croitoria Cuti Obcini: 0-3

Autoline Burdujeni – Craftools Obcini: 2-3

Croitoria Cuti Obcini – Craftools Obcini: 5-1

Grupa B:

  1. Pui de Lei Burdujeni
  2. El Machitores Burdujeni
  3. Family Burdujeni

Pui de Lei Burdujeni – El Machitores Burdujeni: 3-2

Pui de Lei Burdujeni – Family Burdujeni: 1-2

El Machitores Burdujeni – Family Burdujeni: 1-3

Grupa C:

  1. Oscar Cleaning Burdujeni
  2. Progzee Burdujeni
  3. Zynga Burdujeni

Oscar Cleaning Burdujeni – Progzee Burdujeni: 8-0

Oscar Cleaning Burdujeni – Zynga Burdujeni: 5-0

Progzee Burdujeni – Zynga Burdujeni: 5-0

Grupa D:

  1. Adistal Itcani
  2. Los Blancos Zamca
  3. AutoDel Burdujeni

Adistal Itcani – Los Blancos Zamca: 3-0

Adistal Itcani – AutoDel Burdujeni: 5-1

Los Blancos Zamca – AutoDel Burdujeni: 3-2

Grupa E:

  1. Bebados George Enescu
  2. Juniorii Burdujeni
  3. Elite Burdujeni

Bebados George Enescu – Juniorii Burdujeni: 1-0

Bebados George Enescu – Elite Burdujeni: 3-0

Juniorii Burdujeni – Elite Burdujeni: 5-1

Grupa F:

  1. BrandUp Burdujeni
  2. Neromo Centru
  3. Atletico Centru

BrandUp Burdujeni – Neromo Centru: 2-1

BrandUp Burdujeni – Atletico Centru: 4-0

Neromo Centru – Atletico Centru: 5-5 (9-8, d.p.)

Grupa G:

  1. Rai Caffe Obcini
  2. Luceafarul Burdujeni
  3. Silitorii George Enescu

Rai Caffe Obcini – Luceafarul Burdujeni: 2-1

Rai Caffe Obcini – Silitorii din George Enescu: 1-2

Luceafarul Burdujeni – Silitorii din George Enescu: 1-1 (4-5, d.p.)

Cupa Cartierelor 2018 este organizata cu sprijinul urmatorilor parteneri: Civica Sport Center, Dia-Film, www.GalbenVerde.ro, Asociatia Judeteana de Fotbal Suceava, Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Suceava, Asociatia Judeteana „Sportul pentru Toti”, NGGS Grupul de Securitate, Total Bet, ATU Bar, Pepenero, Obiectiv, Intermedia TV, Radio Top si www.DinuZara.com.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "FOTO | Cupa Cartierelor și-a desemnat echipele calificate la turneul final"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*