Cupa Bucovina, ediția a IX-a

Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, a avut loc în Sala Polivalentă din Gura Humorului cea de-a noua ediție a Turneului Internațional de Judo ”Cupa Bucovina”. Organizatorii acestei competiții, ce este de acum de tradiție, au fost cei de la CSS Gura Humorului, coordonați de către domnul profesor Mihail Ciocoiu.

Au fost invitate să participe alături de gazde alte șapte cluburi de judo, cinci din România, unul din Republica Moldova și unul din Ucraina: AJJ Vrancea, CSS Unirea Iași, LPS Roman, CSJ Drumaru Bistrița, Shinzo Ran Nord Arena Suceava, Secureni (Ucraina), LIMPS Chișinău (R. Moldova).

Cei aproximativ 160 de judoka, cu vârste între 5 și 20 de ani, au fost împărțiți în 23 de categorii, pornind de la cei mai mici de la -25 kg și până la cei sub 20 de ani și -66kg. În deschidere a avut loc o competiție demonstrativă la care au participat judoka născuți între anii 2003-2005, entuziasmul micuților stârnind aplauzele audienței.

La nivel de echipe turneul a fost câștigat de către AJJ Vrancea, fiind urmați de către CSS Gura Humorului și CSS Unirea Iasi. Pentru clubul Shinzo Ran Suceava Violeta Chira a obținut locul III la categoria U20 -63kg.

Rezultatele complete ale Cupei Bucovina ediția a IX-a, 20.11.2010:

U9 -25kg masculin
1. Niculiță Ilie (CSS Gura Humorului)
2. Macovei Iliuță (CSS Gura Humorului)
3. Plaxin Pavlov (Secureni UA)

U13 -27kg masculin
1. Drîmba Bogdan (AJJ Vrancea)
2. Leica Șerban (CSS Gura Humorului)
3. Ion Dragoș (AJJ Vrancea)
3. Tomescu Mircea (AJJ Vrancea)

U13 -30kg masculin
1. Can Metin (AJJ Vrancea)
2. Iorga Alberto (AJJ Vrancea)
3. Papuc Ioan (AJJ Vrancea)
3. Corduneanu Andrei (LPS Roman)

U13 -34kg masculin
1. Scoban Alex (CSS Unirea Iași)
2. Cujbă Valeriu (LIMPS Chișinău MD)
3. Feraru Alex (AJJ Vrancea)
3. Horga Luis (CSS Gura Humorului)

U13 -38kg masculin
1. Vrabie Mihai (AJJ Vrancea)
2. Fruntașu Alexandru (AJJ Vrancea)
3. Lateși Tudor (CSS Gura Humorului)
3. Haisan Costel (LPS Roman)

U13 -42kg masculin
1. Costîșîn Costea (Secureni UA)
2. Capră Alexandru (LPS Roman)
3. Beleca Teodor (CSS Gura Humorului)
3. Ciuraru Ilie (LPS Roman)

U13 -46kg masculin
1. Lipchin Andrei (Secureni UA)
2. Bostănică Cristian (AJJ Vrancea)
3. Voicu Manuel (CSJ Drumaru Bistrița)
3. Todică Lucian (CSS Gura Humorului)

U13 -50kg masculin
1. Hăbăsescu Lucian (LPS Roman)
2. Doțen Renat (LIMPS Chișinău MD)
3. Voiculeț Alin (AJJ Vrancea)
3. Plăcintă Ștefan (LIMPS Chișinău MD)

U15 -32kg feminin
1. Sincar Mariana (CSS Gura Humorului)
2. Oltean Daniela (CSJ Drumaru Bistrița)
3. Băban Emilia (CSJ Drumaru Bistrița)
3. Andonescu Bianca (CSJ Drumaru Bistrița)

U15 -36kg feminin
1. Smântâncă Mariana (CSS Gura Humorului)
2. Zgherea Daniela (AJJ Vrancea)
3. Rotaru Alexandra (CSJ Drumaru Bistrița)
3. Csenteri Aliza (CSJ Drumaru Bistrița)

U15 -40kg feminin
1. Papuc Marilena (AJJ Vrancea)
2. Pascaru Roxana (CSS Unirea Iași)
3. Rotariu Roxana (CSS Unirea Iași)
3. Smântâncă Mariana (CSS Gura Humorului)

U15 -44kg feminin
1. Tagarici Marinela (AJJ Vrancea)
2. Orceacova Iulia (Secureni UA)
3. Oltean Alexandra (CSJ Drumaru Bistrița)
3. Pachițescu Mădălina (CSS Unirea Iași)

U15 -48kg feminin
1. Calotă Gabriela (AJJ Vrancea)
2. Iscuvitz Andreea (CSS Gura Humorului)
3. Clopot Lenuța (CSS Unirea Iași)
3. Moroșanu Ilinca (CSS Unirea Iași)

U15 -52kg feminin
1. Alisoaie Gabriela (CSS Unirea Iași)
2. Pachițescu Alexandra (CSS Unirea Iași)
3. Andronache Georgiana (AJJ Vrancea)
3. Ciupitu Diana (AJJ Vrancea)

U15 -57kg feminin
1. Pachițescu Alexandra (CSS Unirea Iași)
2. Andronache Georgiana (AJJ Vrancea)
3. Bârsan Gabriela (CSS Gura Humorului)
3. Andrieș Elena (CSS Unirea Iași)

U15 -63kg feminin
1. Secrieru Andrada (CSJ Drumaru Bistrița)
2. Dascălu Ana Maria (LPS Roman)
3. Bârsan Gabriela (CSS Gura Humorului)
3. Vasilovici Gabriela (CSS Gura Humorului)

U17 -50kg masculin
1. Ordog Attila (AJJ Vrancea)
2. Hantu George (AJJ Vrancea)
3. Drîmbă Dorin (AJJ Vrancea)
3. Nistor Răzvan (LPS Roman)

U17 -55kg masculin
1. Marin Florin (AJJ Vrancea)
2. Marcu Daniel (AJJ Vrancea)
3. Nedelcu George (AJJ Vrancea)
3. Cutureanu Dumitru (CSS Gura Humorului)

U20 – 52kg feminin
1. Cutureanu Andreea (CSS Gura Humorului)
2. Nicu Alexandra (AJJ Vrancea)
3. Călbază Andreea (CSJ Drumaru Bistrița)
3. Macovei Paraschiva (CSS Gura Humorului)

U20 -57kg feminin
1. Pop Ionela (CSJ Drumaru Bistrița)
2. Burlă Ioana (AJJ Vrancea)
3. Bejenariu Daniela (CSS Gura Humorului)
3. Mazuraș Alina (CSS Unirea Iași)

U20 -60kg masculin
1. Vlase Ginu (AJJ Vrancea)
2. Tănăsescu Andrei (CSS Gura Humorului)
3. Rață Marian (CSS Unirea Iași)
3. Dascălu Alexandru (LPS Roman)

U20 -63kg feminin
1. Bejenariu Daniela (CSS Gura Humorului)
2. Ciobanu Adriana (CSS Gura Humorului)
3. Chira Violeta (Shinzo Ran Nord Arena Suceava)
3. Mazuraș Alina (CSS Unirea Iași)

U20 -66kg masculin
1. Moise Daniel (AJJ Vrancea)
2. Tănăsescu Andrei (CSS Gura Humorului)
3. Volerat Robert (CSS Gura Humorului)
3. Gavril Gabriel (CSS Unirea Iași)

sursa:http://judosuceava.blogspot.com/

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Cupa Bucovina, ediția a IX-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*