CSU Suceava – Politehnica Iași: 48-17

CSU Suceava n-a avut adversar in etapa a VI-a din sezonul regular al Diviziei A la handbal masculin, echipa antrenata de Adi Chirut si Iulian Andrei castigand fara drept de apel, cu scorul de 48-17, meciul disputat vineri seara, in sala “Dumitru Bernicu”, in fata celor de la Politehnica Iasi.

Formatia suceveana a avut nevoie de cinci minute pentru a-si intra in ritm, dupa care a marcat de noua ori consecutiv, astfel ca dupa primul sfert de ora de joc tabela indica 11-2. Fara replica din partea oaspetilor, universitarii au continuat sa marcheze la foc automat, pauza consemnand scorul de 28-6. Cu noile achizitii in teren, Furak si portarul Turturica, trupa lui Adrian Chirut s-a distantat si mai mult in repriza secunda, castigand in final la o diferenata de 31 de goluri: scor 48-17.

CSU Suceava: Duman, Turturica – Leoredean (9 goluri), Oancea (8), Pintilei (6), Furak (6), Tofanel (4), Alupoaie (4), Mihalcea (4), Kobzii (4), Burbulea (1), Cozorici (1), Popia (1), Lupu, Sora si Loic.

Echipa M V E I Gol Pct.
1. CSU Suceava 5 4 1 0 183-92 13
2. CSM Botosani 4 3 1 0 145-106 10
3. CSU Galati 5 3 0 2 197-132 9
4. Politehnica Iasi 5 1 0 4 123-169 3
5. CSU Targoviste 5 0 0 5 106-255 0

Formatia suceveana va sta in runda viitoare, echipa lui Adi Chirut urmand sa revina pe teren pe 24 noiembrie, odata cu meciul de la Targoviste.