CSU Suceava, locul 3 la turneul disputat la Baia Mare

CSU Suceava a terminat pe locul 3 turneul amical desfasurat in ultimele doua zile la Baia Mare.

Aflata in fata ultimelor teste inainte de reluarea campionatului Diviziei A la handbal masculin, echipa antrenata de Adrian Chirut a cedat joi seara, in fata ocupantei locul secund in Liga Nationala, Potaissa Turda, cu scorul de 23-37, dupa ce ardelenii au condus la pauza cu 20-13.

CSU Suceava: Duman, Turturica – Juverdianu (4 goluri), Kobzii (4 goluri), Popia (3 goluri), Furak (3), Leordean (2), Pintilei (2), Loic (2), Majic (2), Barb (1), Tofanel, Cozorici, Sora si Popa.

Vineri, in finala mica a turneului, universitarii au remizat, scor 25-25, dupa ce au condus la pauza cu 11-10, in compania celor de la CSM Resita, cele doua formatii impartind astfel locul 3 la final.

CSU Suceava: Duman (1 gol), Turturica – Leordean (6 goluri), Juverdianu (4), Popia (3), Kobzii (3), Loic (3), Furak (2), Tofanel (1), Pintilei (1), Majic (1), Cozorici, Alupoaiei, Popa, Barb si Sora.

Clasata pe primul loc in Seriei A a Diviziei A, cu un avans de trei puncte in fata celor de la CS Magnum Botosani, CSU Suceava va incepe partea secunda a sezonului regular pe data de 2 februarie, in deplasare, cu Politehnica Iasi.