CSU – HC Vaslui: 29-32

CS Universitatea a pierdut astazi, cu scorul de 29-32 (7-20), in fata divizionarei secunde HC Vaslui, intr-un meci amical disputat in sala Liceului cu Program Sportiv.

Evolutia scorului: 3-13 (min.16), 7-20 (pauza), 19-27 (min. 46), 29-32 (final).

Antrenorul sucevean Razvan Bernicu a rulat astazi urmatorul lot de jucatori: Spiridon, Ilii, Nedelcu – Tarzioru (8 goluri), Rosu (7), Dumitras (6), Tiganasu (4), Olariu (2), Sandu (1), Negruseri (1), Mitrea, Amihaesi, Tcaciuc, Petrea si Aldica.

Pentru formatia vasluiana au evoluat si fostii unversitari Tutu, Smeu si Ignat.

Cele doua echipe se vor intalni din nou maine, de la orele 10.00, tot in sala LPS.

8 Comentarii la "CSU – HC Vaslui: 29-32"

1. 7-20 la pauză în faţa unei echipe din liga secunda … nu ne putem aştepta la nimic bun. Din păcate!

2. Formatie de liga secunda dar cu aspiratii mari de Liga. Iar voi ati ramas o palida echipa. Scorul e mic lui Bibirig le-a fost mila de voi!!!

3. felicitari bibirig! cand ii luam apararea, eram tare criticat de unii…sa-i mai vad ce spun acum, bibirig e antrenor, o sa faca rezultate la vaslui, daca s-a plecat urechea la unii si altii care acum au parasit echipa, iaca na! ca am ramas si fara ei si fara bibirig! deja cred ca-l regretati cu totii, inclusiv marii critici!

4. Alcatraz, macar ai fost la sala sa vezi primul joc ? Dar al 2-lea ? Tu comentezi doar pe baza unui scor, de la pauza… deja ai dat comanda de soclu ptr bibirig dupa prima repriza ? Anuleaza comanda stimabile … repriza a 2 a s-a terminat 22-12 ptr CSU … si aici poti comenta meritele marelui antrenor Leonaaaaard Bibirig (zis si „Mar copt”), care a stat 3 sfertri din merci pe un scaun din tribuna. Ca sa nu mai vorbim despre jocul de azi, in care CSU a invins. Cred ca ai trecut deja pe la urgente dupa ghearele pe care ti le-ai bagat in gat de oftica.

• te rog mult,chiar insistent….nu il mai baga in seama pe acest personaj,ilustru necunoscut….toti avem dreptul la o opinie atat timp cat ne exprimam civilizat,dar acest leu cu cap de musca apare doar cand poate improsca…in rest e pitit in spatele unui monitor ! te rog …isv 🙂

• tu ce vrei misulica? s-ar putea sa fiu mai cunoscut si mai important decat tine

• :))) ne cunoastem ca sa ne tutuim ?
          Nu vreau sub nici o forma sa-ti iau titlul de cel mai cunoscut suporter,curios e doar faptul ca apari doar cand tre sa il lauzi pe bibirig si atunci doar sub pseudonim ceea ce in opinia mea este o lipsa crasa de verticalitate si..credibilitate.
          PS1. Personal,si va trebui sa macrezi pe cuvant,si eu il consider pe Bibi un antrenor valoros,absolut ok dar nici pe departe nu il asemui cu mesia handbalului sucevean cum vrei tu sa ne faci sa credem…
          PS2.cauta-ma la bacau la meci(poate da Domnul si se joaca) am sa-ti dau o inregistrare cu reactia antrenorului bibirig la meciul de anul asta stiinta 2-vaslui,faza petrecuta in minutul 23 la scorul de 13-0 ai citit bine,treisprezece-zero in minutul 23 !!

• uitasem esentialul…..cu certitudine esti mai important decat mine :))