FOTO| CSU – Dinamo: 18-21

CSU Suceava a pierdut cu scorul de 18-21 (12-11) meciul sustinut sambata in fata formatiei Dinamo Bucuresti, in cadrul etapei a 6-a din Liga Nationala de handbal masculin.

CSU Suceava: Tcaciuc V., Spiridon, Ilii – Eros 4 (goluri), Sandu 3, Târzioru 3, Roșu 3, Burlacu 2, Aldica 2, Dumitraș 1, Matei, Gramatic, Rugaci, Petrea, Lăzurcă, Tcaciuc I.

Dinamo București: Makaria, Dragomir – Șandru 10 (goluri), Mocanu 3, Savenco 2, Răpciugă R. 2, Chiruț 1, Nițu, Manea, Cojocea, Nicolae, Mironescu, Capotă. Antrenori: Sebastian Bota, Ionel Ene.

Aruncări de la 7m: 5/3, respectiv 5/4
Eliminări: Tcaciuc I., Roșu, Dumitraș, respectiv Manea, Răpciugă R., Savenco (2)

Un comentariu

1. Am fost la meci ..prima repriza a fost echibru in general …arbitraj bunisor …dupa pauza in forta fiecare echipa a impartit perioadele de dominare ..apoi sa rupt tot …arbitri au stricat meciul pe final …baieti au luptat …,mult succes pe viitor ..in meciul cu Steaua ..de joi ..