CSU Suceava a părăsit Cupa României din primul tur

Suceava a parasit Cupa Romaniei la handbal masculin inca din primul tur, dupa ce a pierdut duminica, pe terenul celor de la CSM Alexandria, cu scorul de 24-28, intr-un meci din saisprezecimile de finala ale competitiei. Cu un pus de experienta adus de jucatori precum Stan, Nitu sau Simicu, gazde si-au asigurat calificarea in repriza secunda, dupa ce la pauza a fost 15-15.

CSU Suceava: Duman – Popia (6 goluri), Oancea (4 goluri), Loic (3 goluri), Lupu (3), Cozorici (2), Pintilei (2), Kobzii (2), Vizitiu (1), Mihalcea (1), Popa si Tofanel. Antrenor: Adrian Chirut.

In urmatorul meci de campionat, formatia suceveana va primi vineri, de la ora 17.00, in sala “Dumitru Bernicu”, vizita Politehnicii Iasi.