CSU Suceava a disputat două amicale la Odorhei

CSU Suceava si ACS Szejke Odorheiu Secuiesc si-au impartit victoriile in cele doua meciuri amicale disputate la sfarsitul saptamanii trecute pe terenul gruparii harghitene. Joi, in primul joc, echipa antrenata de Adrian Chirut a cedat in fata gazdelor la limita, scor 31-32, dupa ce la pauza ecartul era tot de un gol 17-18. Universitarii si-au luat revansa vineri, cand s-au impus in fata celor din Odorheiu Secuiesc cu scorul de 27-23, dupa ce pauza consemna egalitate pe tabela, 12-12.

Au fost doua meciuri utile, cu un ritm de joc foarte bun, in care am avut ocazia sa rulam tot lotul de jucatori. Am intalnit un adversar de nivelul nostru, care, ca si noi, care se va bate pentru promovare. Pana la startul noului sezon, ne mai dorim sa disputam cel putin un meci de verificare cu o echipa de Liga Nationala”, a precizat antrenorul Adrian Chirut.

CSU Suceava va debuta in noul sezon al Diviziei A la handbal masculin pe 22 septembrie.