CSU – PAOK Salonic: 32-33

Universitatea Suceava a pierdut primul meci din cadrul Cupei Municipiului Bacau. Echipa pregatita de Leonard Bibirig a cedat in fata grecilor de la PAOK Salonic cu scorul de 32-33, dupa ce la pauza avea un avantaj de 3 goluri.

Grecii au fost cei care au deschis scorul din lovitura de la 7 metri. Sucevenii au revenit insa repede in joc, iar la pauza conduceau cu 18-15. Faza meciului a fost realizata de portarul Iulian Andrei care a reusit sa inscrie din poarta in poarta. PAOK a inceput fulminant mitanul secund, si a reusit egalarea prin 3 goluri inscrise consecutiv, fara sa primeasca vreunul. Handbalistii suceveni au acuzat serios replica adversarilor si nu au mai reusit sa intoarca rezultatul. Scor final, CSU Suceava – PAOK Salonic: 33-32.

Pentru Universitatea au inscris:
Adomnicai-9 goluri, Gavriloaia-8, Mitrea-6, Curca-4, Bursuc-3, Zvanciuc si Andrei-1.

CSU Suceava: Andrei – Mitrea, Curca, Tcaciuc, Bursuc, Gavriloaia, Adomnicai
Pe parcursul meciului au mai intrat Pralea, Soldanescu, Grigorie, Zvanciuc si Dospinescu