CSU II Suceava – CSU Galați: 35-30

CSU II Suceava a inceput partea a doua a campionatului Diviziei A la handbal masculin cu o victorie. Sambata, in prima etapa programata in acest an, formatia antrenata de Ioan Tcaciuc s-a impus in sala “Dumitru Bernicu”, in fata celor de la CSU Galati, cu scorul de 35-30. Cu o viteza in plus fata de adversar, tanara echipa suceveana s-a desprins la patru goluri pe tabela de marcaj la jumatatea primei reprize, la 11-7, ecart care avea sa se pastreze pana la pauza, scor 20-16. Cu Adrian Alupoaie si Adrian Cozorici in zi de gol, cei doi semnand, sambata, mai bine de jumatate din reusitele gazdelor, formatia suceveana a marit diferenta la sapte lungimi pana in minutul 44, la 26-19, astfel ca nu a mai avut emotii pe finalul unui meci in care s-a impus cu scorul de 35-30.

CSU II Suceava: Duman, Mihaescu – Alupoaie (14 goluri), Cozorici (9), Lupu (6), Pintilei (4), Tofanel (1), Stanciuc (1), Ivan, Bejenariu, Fedic, Burac, I. Rosu si Oarga. Antrenor: Ioan Tcaciuc.