CSU II Suceava – CSM II Bacău: 31-29

CSU II Suceava a reusit a patra victorie stagionala in Divizia A la handbal masculin, dupa ce s-a impus sambata, in sala “Dumitru Bernicu”, in fata celor de la CSM II Bacau, cu scorul de 31-29, intr-un meci din cadrul etapei a VII-a.

Trupa antrenata de Ioan Tcaciuc a inceput bine duelul “satelitilor” din prima serie si a luat un avans de trei goluri in minutul 11, ecart ce s-a pastrat pana la pauza: 17-14. Oaspetii s-a apropiat la un singur gol in minutul 39 si chiar au egalat situatia de pe tabela la jumatatea reprizei secunde, la scorul de 24-24. Cu doi jucatori in zi de gol, Alupoaiei si Lazurca, echipa suceveana s-a desprins decisiv in ultimele cinci minute, castigand in final cu scorul de 31-29.

CSU II Suceava: Mihaescu, Soldan – Alupoaiei (10 goluri), Lazurca (8), Cozorici (6), Tofanel (3), Pintilei (2), Bejinariu (1), Lupu (1), Ivan, Jitareanu, Fedic, Bobu, Burac si Oarga. Antrenor: Ioan Tcaciuc.

6. CSM II Bacau 7 1 0 6 186-222 3

In runda viitoare, CSU II Suceava va juca sambata pe terenul liderului clasamentului, CSM Vaslui.