CSU II Suceava a încheiat sezonul regular cu o victorie

CSU II din Suceava a încheiat sezonul regular al Diviziei A la handbal masculin cu victorie, scor 34-29, obținută joi seară, pe terenul celor de la CSM II Bacău.

Echipa antrenată de Vasile Boca a condus la pauză, în Sala Orizont, cu 16-14 și s-a desprins decisiv abia în ultimele zece minute de joc, grație golurilor lui S. Grigore.

CSU II Suceava: Podovei, Andreescu, Sîrghie – Grigore (9 goluri), Stanciuc (6), Reuț (5), Niculaie (5), Armanu (3), Urdă (3), Petrea (1), Stejar (1), Focșăneanu (1), Drăgoi. Antrenor: Vasile Boca.

Începând cu 5 februarie, CSU II din Suceava va evolua în play-off-ul pentru tineret, alături de CSM II Vaslui, CSM II Bacău, Politehnica Iași, CSM II Focșani și HC Pietricica Neamț.