CSU II – Stiinta II : 39-35

Suceava a castigat primul episod din duelul handbalistic contra Bacaului. Echipa a doua a Universitatii a trecut astazi pe teren propriu de Stiinta II Bacau cu scorul de 39-35 (20-21).

Prima parte a meciului a fost destul de echilibrata, cu un plus totusi pentru tinerii handbalisti suceveni. In minutul 20, la scorul de 15-11, Stiinta a revenit in joc si si-a asigurat la pauza un avantaj de un gol, scor 20-21. Debutul reprizei secunde s-a desfasurat in aceeasi maniera, niciuna dintre echipe nereusind sa se distanteze pe tabela. In ultimele 10 minute echipa pregatita de Razvan Bernicu s-a aparat mai bine, nu a ratat pe contraatac, iar in final s-a impus cu 39-35.

CSU II Suceava: Spiridon, Draghici – Rosu(15 goluri), Bahan(6), Tiganasu(5), Dumitras(4), Smeu(4), Serban(3), Tirzioru(2), Vele, Petrea, Buga;
antrenor: Razvan Bernicu

Stiinta II Bacau: Beleagu, Anghelov – Bulov(10 goluri), Bujor(8), Carali(6), Cadar(5), Tarita(4), Macovchin(1), Jidobin(1), Grhan, Grigoras;
antrenor: Nicolai Gomeniuc