CSU II, învinsă la Galaţi

Universitatea II Suceava a pierdut, astazi, cu scorul de 29-33, la pauza 11-15, pe terenul formatiei Universitatea Galati, intr-un meci contand pentru etapa a 20-a din cadrul Diviziei A la handbal masculin.

Deşi nu a beneficiat de aportul vreunui jucător de la prima echipa, trupa condusă de Răzvan Bernicu a jucat de la egal la egal cu gazdele în primele 20 de minute, încheiate la egalitate, scor 8-8. Gălăţenii s-au disţantat pe tabelă pe finalul reprizei şi au intrat la vestiare cu un avantaj de patru goluri, scor 15-11.

Formaţia suceveană a reuşit să restabilească egalitatea în minutul 42, când scorul era 21-21. Experienţa gălăţenilor şi-a spus, însă, cuvântul în ultimul sfert de oră al partidei, când oaspeţii au luat treptat un avans de patru goluri şi s-au impus cu 33-29. În etapă următoare, Universitatea II Suceava va primi sâmbătă, în sala LPS, vizita formaţiei Politehnica Iaşi.