CSU II din Suceava s-a impus după pauză la Focșani

CSU II din Suceava a reusit a treia victorie de la startul actualului sezon al Diviziei A la handbal masculin, dupa ce s-a impus marti dupa-amiaza, pe terenul celor de la CSM II Focsani, cu scorul de 30-25, intr-un meci contand pentru etapa a VI-a.

Condusa la pauza cu 12-15, echipa antrenata de Vasile Boca a restabilit egalitatea in minutul 47, iar pe fondul golurilor marcate de Daniel Stanciuc, creditat cu 12 reusite personale, s-a impus in final cu scorul de 30-25.

CSU II Suceava: Duman, Andreescu, Stanciuc (12 goluri), Armanu (6), Vizitiu (3), Niculaie (3), Focsaneanu (3), Radu (2), Moldoveanu (1), Padovei, Sirghie, Hreceniuc, Urda si Grigore. Antrenor: Vasile Boca.