CSU Galați – CSU II Suceava: 31-28

CSU II Suceava a fost invinsa pe terenul celor de la CSU Galati, cu scorul de 28-31 (14-13), intr-un meci desfasurat sambata in cadrul primei etapei din returul II al Diviziei A la handbal masculin – Seria A. Cu trei jucatori in zi de gol, Alupoaie, Pintilei si Cozorici, tanara echipa condusa de Ioan Tcaciuc a inceput excellent, reusind sa se desprinda la trei goluri dupa primele 11 minute de joc, scor 6-3. Mult mai experimentati, galatenii au redus diferenta pana la pauza la 13-14, iar pe parcursul reprizei secunde au intors rezultatul, castigand cu 31-28. CSU II Suceava a marcat in acest meci prin Alupoaie (10 goluri), Pintilei (9 goluri), Cozorici (7 goluri) si Lupu (2 goluri).