CSU din Suceava a ajuns la trei înfrângeri consecutive

CSU din Suceava a ajuns la trei înfrângeri consecutive în Liga Națională la handbal masculin, după ce a pierdut duminică seară, pe terenul celor de la HC Buzău, cu scorul de 23-25, într-un meci din cadrul etapei a VII-a.

Condusă după primul sfert de oră cu 5-11, echipa antrenată de Petru Ghervan a redus din diferență pe finalul reprizei și a intrat la pauză cu un handicap de două goluri, 13-15.

Adi Tîrzioru, cel mai bun marcator de pe teren, cu 9 goluri, i-a apropiat pe universitari la 18-19, în minutul 47. Formația suceveană nu a avut însă forța să egaleze, pierzând în final, în fața buzoienilor, cu 23-25.

CSU din Suceava: Grigoraș, Makaria – Tîrzioru (9 goluri), Ştefan (3), Bologa (3), Roșu (2), Kbilishvili (2), Furak (1), Juverdianu (1), Kutahya (1), Anton (1), Vizitiu, Szasz, Stanciuc, Balazs și Dascălu.