CSU 2- Târgoviște: 38-24

Universitatea II Suceava s-a impus cu scorul de 38-24 in fata formatiei Universitatea Targoviste, intr-un meci desfasurat, sambata, in sala LPS si care a contat pentru etapa a 9-a din cadrul Diviziei A la handbal masculin.

Oaspetii au reusit sa tina piept Universitatii doar in primele zece minute ale intalnirii, la finalul carora tabela de marcaj indica scorul de 5-5. In doar doua minute elevii antrenati de Leonard Bibirig au inscris cinci goluri consecutive. Replica dambovitenilor a fost slaba, astfel ca sucevenii au intrat la vestiare cu un avans de opt goluri, scor 18-10. Gazdele au controlat partida si in partea secunda, iar in minutul 50 conduceau la o diferenta de 13 goluri, scor 30-17. Finalul partidei a consemnat o victorie lejera pentru echipa secunda a Universitatii, scor 38-24.

CSU Suceava: Spiridon, Nedelcu, Ilii – Tarzioru (13 goluri), Sandu (6), Dumitras (4), Roban (4), Olariu (3), Aldica (3), Smeu (2), Burlacu (2), Negruseri (1), Camilari, Besliu.