CSȘ Botoșani și Juniorul Suceava sunt primele laureate ale Cupei Moș Crăciun

Cupa “Mos Craciun” si-a desemnat la sfarsitul acestei saptamani primele doua laureate ale editiei a XII-a a competitiei. CSS Botosani si-a adjudecat trofeul la categoria 2008 dupa ce s-a impus, in balonul de la USV, in fata celor de la Juniorul Suceava, la loviturile de departajare, cu scorul de 2-1. Podiumul a fost completat de Politehnica Iasi, dupa 4-2, in finala mica, cu Foresta Falticeni.

Rezultatele de la categoria 2008:

Grupa A:
Juniorul Suceava – Junior Campulung 3-0
Junior Dorohoi – Unirea Iasi 1-0
Junior Campulung – Unirea Iasi 1-3
Juniorul Suceava – Junior Dorohoi 2-0
Junior Dorohoi – Junior Campulung 2-1
Juniorul Suceava – Unirea Iasi 3-0

Grupa B:
Stels Chisinau – Foresta Falticeni 0-2
Junior Botosani – Stejarul Cajvana 3-0
Foresta Falticeni – Stejarul Cajvana 3-2
Stels Chisinau – Junior Botosani 1-1
Junior Botosani – Foresta Falticeni 0-1
Stels Chisinau – Stejarul Cajvana 1-2

Grupa C:
Luceafarul Bucovina – Viitorul Bacau 0-0
Artys Botosani – CSS Botosani 0-4
Viitorul Bacau – CSS Botosani 1-2
Luceafarul Bucovina – Artys Botosani 2-2
Artys Botosani – Viitorul Bacau 1-2
Luceafarul Bucovina – CSS Botosani 2-1

Grupa D:
Dorna Vatra Dornei – Viitorul Dorohoi 0-1
Sporting Darabani – Politehnica Iasi 0-5
Viitorul Dorohoi – Politehnica Iasi 0-5
Dorna Vatra Dornei – Sporting Darabani 2-0
Sporting Darabani – Viitorul Dorohoi 2-0
Dorna Vatra Dornei – Politehnica Iasi 0-6

Locurile 13-16:
Junior Campulung – Stels Chisinau 0-3
Artys Botosani – Viitorul Darabani 0-1

Locurile 9-12:
Unirea Iasi – Stejarul Cajvana 1-1 (1-2, d.p.)
Viitorul Bacau – Sporting Darabani 3-1

Locurile 5-8:
Junior Dorohoi – Junior Botosani 0-1
Luceafarul Bucovina – Dorna Vatra Dornei 2-0

Semifinale:
Juniorul Suceava – Foresta Falticeni 0-0 (2-0, d.p.)
CSS Botosani – Politehnica Iasi 1-0

Locurile 15-16:
Junior Campulung – Artys Botosani 1-1 (9-10, d.p.)

Locurile 13-14:
Stels Chisinau – Viitorul Dorohoi 3-0

Locurile 11-12:
Unirea Iasi – Sporting Darabani 3-0

Locurile 9-10:
Stejarul Cajvana – Viitorul Bacau 2-2 (2-3, d.p)

Locurile 7-8:
Junior Dorohoi – Dorna Vatra Dornei 0-2

Locurile 5-6:
Luceafarul Bucovina – Junior Botosani 0-0 (1-2, d.p)

Finala mica:
Foresta Falticeni – Politehnica Iasi 2-4

Finala mare:
Juniorul Suceava – CSS Botosani 0-0 (1-2, d.p.)

Premii individuale:
Cel mai bun portar: Alin Ciobanu (CSS Botosani)
Golgheterul turneului: Fabian Timofte (Politehnica Iasi)
Jucatorul finalei: Fabian Danilet (Juniorul Suceava)

La categoria 2010, trofeul a ajuns in vitrina gazdelor de la Juniorul Suceava. Trupa antrenata de Bogdan Pantea si Iulian Ignatescu s-a impus duminica, in finala disputata in sala LPS, in fata celor de la Luceafarul Bucovina, cu scorul de 4-0. Podiumul a fost completat de Artys Botosani, invingatoare in finala mica, in fata basarabenilor de la Stels Chisinau. Juniorul Suceava a mizat pe urmatorul lot de jucatori: Edy Constantinescu, Alexandru Neamtu, Ianis Lupu, Valentin Ichim, Iulian Magazin, David Constantin, Luca Petrea, David Codrean, Razvan Rotaru, Fabian Nica, Robert Pop, Matei Rusu si Robert Calin.

Rezultatele de la categoria 2010:

Grupa A:
Stejarul Cajvana – Viitorul Bacau 3-1
Luceafarul Bucovina – Viitorul Dorohoi 5-0
Luceafarul Bucovina – Stejarul Cajvana 4-0
Viitorul Bacau – Viitorul Dorohoi 2-0
Stejarul Cajvana – Viitorul Dorohoi 3-1
Luceafarul Bucovina – Viitorul Bacau 6-0

Grupa B:
Kids Tampa Brasov – LPS Suceava 0-1
Artys Botosani – Foresta Falticeni 2-0
LPS Suceava – Foresta Falticeni 0-2
Kids Tampa Brasov – Artys Botosani 0-5
Artys Botosani – LPS Suceava 4-0
Kids Tampa Brasov – Foresta Falticeni 0-2

Grupa C:
Juniorul Suceava – CSS Radauti 3-0
Fav Kids Bacau – Junior Dorohoi 0-0
CSS Radauti – Juniorul Dorohoi 4-1
Juniorul Suceava – Fav Kids Bacau 1-0
Fav Kids Bacau – CSS Radauti 2-0
Juniorul Suceava – Juniorul Dorohoi 3-0

Grupa D:
Stels Chisinau – “Nicu Gane” Falticeni 4-0
Profy Botosani – Bucovina Suceava 1-2
“Nicu Gane” Falticeni – Bucovina Suceava 0-0
Stels Chisinau – Profy Botosani 4-1
Profy Botosani – “Nicu Gane” Falticeni 2-2
Stels Chisinau – Bucovina Suceava 3-1

Locurile 13-16:
Viitorul Dorohoi – Kids Tampa Brasov 0-1
Junior Dorohoi – Profy Botosani 0-3

Locurile 9-12:
Viitorul Bacau – LPS Suceava 1-1 (1-3, d.p)
CSS Radauti – “Nicu Gane” Falticeni 0-0 (2-0, d.p.)

Locurile 5-8:
Stejarul Cajvana – Foresta Falticeni 1-1 (2-0, d.p.)
Fav Kids Bacau – Bucovina Suceava 3-1

Semifinale:
Luceafarul Bucovina – Artys Botosani 1-0
Juniorul Suceava – Stels Chisinau 1-1 (2-1, d.p.)

Locurile 15-16:
Viitorul Dorohoi – Junior Dorohoi 2-0

Locurile 13-14:
Kids Tampa Brasov – Profy Botosani 0-3

Locurile 11-12:
“Nicu Gane” Falticeni – Viitorul Bacau 0-2

Locurile 9-10:
LPS Suceava – CSS Radauti 0-3

Locurile 7-8:
Foresta Falticeni – Bucovina Suceava 0-2

Locurile 5-6:
Stejarul Cajvana – Fav Kids Bacau 1-3

Finala mica:
Artys Botosani – Stels Chisinau 1-1 (2-1, d.p.)

Finala mare:
Luceafarul Bucovina – Juniorul Suceava 4-0

Premii individuale:
Cel mai bun portar: Edy Constantinescu (Juniorul Suceava)
Golgheterul turneului: Alex Amanaloaie (Artys Botosani)
Jucatorul finalei: Fabian Nica (Juniorul Suceava)

Cupa “Mos Craciun” continua la sfarsitul acestei saptamani cu meciurile de la categoriile 2009, 2011 si 2012.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "CSȘ Botoșani și Juniorul Suceava sunt primele laureate ale Cupei Moș Crăciun"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*