CSM Vaslui – CSU II Suceava: 46-27

CSU II Suceava a suferit a patra infrangere de la startul actualului sezon al Diviziei A la handbal masculin, dupa ce a pierdut sambata, pe terenul celor de la CSM Vaslui, cu scorul de 27-46, intr-un meci din cadrul etapei a VIII-a.

Tanara trupa condusa de Ioan Tcaciuc a tinut ritmul cu principala candidata la promovare doar in primul sfert de ora, dupa care gazdele au dus scorul de la 9-6 la 22-14 la pauza. Pe fondul reusitelor lui Carali, care a marcat de noua ori in poarta suceveana, CSM Vaslui, echipa pregatita de Leonard Bibirig s-a distantat si mai mult in repriza secunda, castigand in final cu scorul de 46-27.

CSU II Suceava a inscris in acest meci prin: Alupoaie (7 goluri), Pintilei (6), Tofanel (4), C. Lupu (3), Cozorici (3), Oancea (2), Bejinariu (1) si I. Rosu (1).