CSM Suceava – CTF Mihai I Bucureşti: 3-1

CSM Suceava si-a trecut in cont a opta victorie stagionala in Divizia A2 la volei masculin, dupa ce s-a impus sambata, in sala Unirea, cu scorul de 3-1, in fata celor de la CTF Mihai I Bucuresti, intr-o partida contand pentru etapa a XIII-a.

Trupa antrenata de Victor Pancu si-a tratat de sus adversarul, iar tanara echipa a oaspetilor a profitat, reusind sa conduca in debutul intalnirii cu 8-4 si 13-9. “Alb-albastrii” s-au trezit insa la timp, Petraru a restabilit egalitatea la 15-15, iar mai apoi, pe fondul unor blocaje reusite, gazdele si-au adjudecat setul inaugural cu 25-21. Formatia suceveana a marit turatia in actul secund, in care a condus cu 6-1 si 18-12, pentru ca in final sa se impuna cu 25-18. In setul al treilea, desi au condus din nou cu 6-1, Hutuleac si compania s-au vazut egalati la 12-12, iar pe fondul erorilor din tabara suceveana, cei de la CTF Mihai I a castigat actul cu 25-21. CSM Suceava a incheiat socotelile odata cu setul patru, in care gazdele au condus in permanenta si s-au impus 25-21.

Rezultatele etapei a XIII-a:

CNNT Juniors Craiova – Rapid Bucuresti 0-3

Stiinta Bucuresti – Dinamo Bucuresti 0-3

CSM Suceava – CTF Mihai I Bucuresti 3-1

CSM Ramnicu Sarat a stat in aceasta runda.

7. CSM Ramnicu Sarat 11 0 11 7-33 2

In ultima etapa din sezonul regulat al Diviziei A2, CSM Suceava va evolua sambata viitoare pe terenul ultimei clasate in seria de est, CSM Ramnicu Sarat.